Συγχαρητήριο Μήνυμα

Η Δ.Δ.Ε. Φθιώτιδας και η Διευθύντρια προσωπικά συγχαίρουν θερμά τη Διεύθυνση, το Σύλλογο Διδασκόντων και τους μαθητές/τριες του 4ου Γυμνασίου Λαμίας για την αξιόλογη πρωτοβουλία τους, σχετικά με την ενίσχυση του Σωματείου Ατόμων με Αναπηρία Περιφερειακής ενότητας Φθιώτιδας.
Οι μαθητές/τριες με τη συγκεκριμένη δράση τους, συγκεντρώνοντας μεγάλο αριθμό από πλαστικά καπάκια που θα χρησιμοποιηθούν για την προμήθεια αναπηρικού αμαξιδίου, μας δείχνουν το δρόμο για τη συλλογική κινητοποίηση και προσφορά, στέλνοντας το μήνυμα «Σας αγαπάμε και είμαστε δίπλα σας».
Τέτοιες δράσεις αλληλεγγύης και κοινωνικής ευαισθησίας είναι αξιέπαινες και οφείλουν να βρίσκουν μιμητές ειδικά στις δυσχερείς καταστάσεις των ημερών μας.

Τους ευχόμαστε ολόψυχα να συνεχίσουν με την ίδια επιτυχία το έργο τους, αποδεικνύοντας την ανθρωπιά και το μεγαλείο της ψυχής τους και υποσχόμαστε να είμαστε πάντα στο πλευρό τους.

Η ΑΝ. ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ