Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη εκδρομή της Β τάξης του Γενικού Λυκείου Μαλεσίνας στη Θεσσαλονίκη

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑ, ΕΡΕΥΝΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ

Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ  ΕΛΛΑΔΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ  ΛΥΚΕΙΟ  ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ

ΤΗΛ: 2233052529

ΦΑΞ: 2233051047

e-mail: mail@lyk-males.fth.sch.gr

Ο Διευθυντής του  Γενικού Λυκείου Μαλεσίνας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά πρακτορεία για τη διοργάνωση τετραήμερης εκδρομής των μαθητών της Β’ τάξης στα πλαίσια Περιβαλλοντικού Προγράμματος.

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από την Πέμπτη 11-04-2019, μέχρι και τη Κυριακή 14-04-2019 στην Θεσσαλονίκη.

Ο αριθμός των μαθητών προβλέπεται να είναι 21 και οι συνοδοί 3.

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:

• Το κόστος διαμονής στο ξενοδοχείο “Kapsis” σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε ξενοδοχείο εντός της Θεσσαλονίκης με πρωινό  4 **** .
  • Ξεναγούς στη Βεργίνα.
  • Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση).
  • Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
  • Φ.Π.Α.

Παρακαλώ, επίσης, να μας γνωστοποιήσετε το ποσό που αντιστοιχεί σε κάθε μαθητή, με βάση το ακόλουθο πρόγραμμα της εκδρομής.

Πέμπτη 11-04-2019   : Αναχώρηση από Μαλεσίνα – επίσκεψη στο αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας – άφιξη στη Θεσσαλονίκη – βραδινή περιήγηση στη πόλη,

Παρασκευή 12-04-2019  : Επίσκεψη στη Σουρωτή για προσκύνημα στον τάφο του Αγίου Παϊσίου, άφιξη στη Θεσσαλονίκη – βραδινή περιήγηση στη πόλη,

Σάββατο 13-04-2019  : Πρωινό στο ξενοδοχείο – επίσκεψη στον Ιερό Ναό Αγίου Δημητρίου, στο Μουσείο Γεντί Κουλέ, στη Ροτόντα –ελεύθερος χρόνος, επιστροφή στο ξενοδοχείο – βραδινή περιήγηση στη πόλη,

Κυριακή 14-04-2019 : Πρωινό στο ξενοδοχείο – Αναχώρηση για Έδεσσα  – αναχώρηση για Μαλεσίνα – άφιξη στις 22:00 .

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του  ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 20/02/2019.  Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Κακκαβάς Κων/νος

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.