ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ 4ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΦΙΛΙΠΠΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΤΙΝΟΥ

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά -ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση 4ήμερης  εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του Γυμνασίου Μαρτίνου στη Θεσσαλονίκη και  ΚΠΕ Φιλίππων- Καβάλας στις 6-7-8-9 /4/2019 Σάββατο με Κυριακή .

Μεταφορικό μέσο: Ένα λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές -ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας.

Διαμονή: 6/4  διαμονή σε ξενοδοχείο της Θεσσαλονίκης 3-4 αστέρων , με πρωινό και ημιδιατροφή και 7-8-9/4 διαμονή σε ξενοδοχείο της Καβάλας 3-4 αστέρων επίσης με πρωινό και ημιδιατροφή.

Συνοδό: καθόλη τη διάρκεια της εκδρομής

Διάρκεια: 4 ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 6/4/2019

Ημερομηνία επιστροφής: 9/4/2019

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: 29

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4

Πρόγραμμα :

Σάββατο 6/4 : 7:00 αναχώρηση από Μαρτίνο για Βεργίνα με ενδιάμεσες στάσεις. 12.30 Άφιξη στον αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας. 2.30 Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη 3.30 Άφιξη στη Θεσσαλονίκη περιήγηση στην πόλη.

Κυριακή 7/4:  επίσκεψη στα: Λευκός πύργος-Ροτόντα-Άγιος Δημήτριος 3: 00 Αναχώρηση για Καβάλα 5:30 Άφιξη στην Καβάλα

Δευτέρα 8/4: 8:00 Αναχώρηση για ΚΠΕ Φιλίππων 9:00 Άφιξη στο ΚΠΕ 1:00 Άφιξη στην Καβάλα – 2:00 Επίσκεψη στο Μουσείο Καπνού – 2.30 ομαδικό φαγητό 3.30 ξενοδοχείο ξεκούραση 5:00 περιήγηση στην παλιά πόλη

Τρίτη 9/4: 8:00 Αναχώρηση για ΚΠΕ Φιλίππων 9:00 Άφιξη στο ΚΠΕ 1:00 Αναχώρηση για Μαρτίνο με στάση στην Αγ. Παρασκευή Τεμπών και άλλες ενδιάμεσες στάσεις 9: 00 Άφιξη στο Μαρτίνο

Ζητείται Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και ασφαλιστική ταξιδιωτική κάλυψη για κάθε εκδρομέα, που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή-με ΦΠΑ.

Ζητείται υπεύθυνη δήλωση του ταξιδιωτικού γραφείου διάθεσης ειδικού σήματος λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη “4ήμερη εκδρομή σε ΚΠΕ Φιλίππων ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΤΙΝΟΥ” με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή στο γραφείο της Διευθύντριας του Γυμνασίου Μαρτίνου, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 15 Μαρτίου και ώρα 12.00.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει την ίδια ημέρα από επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια, 2 συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και εκπρόσωπο του 15μελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Μαρτίνου

Παπαθανασίου Γεωργία ΠΕ04.04