ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ,
ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ
Tαχ. Δ/νση:Αμφίκλεια Φθιώτιδας
Τ.Κ. – Πόλη:35002 Αμφίκλεια
E-mail: mail@gym-amfikl.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Μπέσιου Ελένη
Τηλέφωνο & fax 22340 22282 Αμφίκλεια, 26-3-2019

Το Γυμνάσιο Αμφίκλειας δέχεται οικονομικές προσφορές από Γραφεία Τουριστικών Πρακτορείων για την οργάνωση διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξεως που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη από τις 6/5/2019 έως τις 7/5/2019.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – (ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΣΩ ΠΑΘΕ)
ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ: 23
ΣΥΝΟΔΟΙ: 2
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 6-5-2019 ΩΡΑ 06:00
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ : 7-5-2019 ΩΡΑ 22:00
Αρ. Διανυκτερεύσεων στην Θεσσαλονίκη: 1

Βασική προϋπόθεση είναι το Ξενοδοχείο να είναι 3 αστέρων, να βρίσκεται στο κέντρο της πόλης και να παρέχει μεταφορά όλες τις μέρες και ώρες μετακινήσεων των μαθητών στην εκδρομή. Επίσης στην τιμή να συμπεριλαμβάνεται πρωινό και ένα γεύμα (μεσημεριανό). Οι προσφορές να δοθούν με βάση την οργάνωση και την πραγματοποίηση του παρακάτω προγράμματος:

6/5/2019 1η ημέρα Δευτέρα
Αμφίκλεια – Θεσσαλονίκη: ΣΣΑΣ και περιήγηση στην πόλη
7/5/2019 2η ημέρα Τρίτη
Α.Π.Θ, περιήγηση στην πόλη και αναχώρηση για Αμφίκλεια

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή. Δηλαδή,1 διανυκτέρευση στη Θεσσαλονίκη κι επιστροφή στην Αμφίκλεια.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, απαραιτήτως :
• Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση)
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης
• Φ.Π.Α
• Υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Αμφίκλειας μέχρι τη Δευτέρα 1/4/2019 και ώρα 12:00 στο Γραφείο της Διευθύντριας. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του Σχολείου, το Σύλλογο Διδασκόντων, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΜΠΕΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ