ΘΕΜΑ: «Προκήρυξη πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πολυήμερη εκδρομή των μαθητών της Γ΄ τάξης ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ»

Προορισμός :Ρώμη –Φλωρεντία

Διάρκεια : Επτά ημέρες (6 διανυκτερεύσεις) από 13/11/2019 έως 19/11/2019
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών – μαθητριών: Είκοσι (20)
Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (02)

Η προσφορά θα περιλαμβάνει:

• Μετακίνηση με λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές-ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.) από την Ελάτεια προς Ρώμη, Φλωρεντία και επιστροφή
  • Ακτοπλοϊκά εισιτήρια-καμπίνες διαμονής μαθητών & συνοδών καθηγητών
  • διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχεία 3*** ή 4**** με πρωινό και δείπνο (η προσφορά του τουριστικού γραφείου θα κάνει ρητή αναφορά στην κατηγορία του προτεινόμενου καταλύματος – ονομασία του ξενοδοχείου,δύο διανυκτερεύσεις Φλωρεντία. )
  • Διαμονή σε τρίκλινα και δίκλινα δωμάτια και μονόκλινα για τους καθηγητές.

Απαιτούνται:

• Μετακινήσεις και περιηγήσεις με ασφαλές λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Ξεναγήσεις από Ελληνόφωνο ξεναγό
  • Έμπειρος συνοδός- αρχηγός σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής
  • Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία (υποχρεωτική).
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • Δωρεάν συμμετοχή των καθηγητών.
  • Το πρόγραμμα των επισκέψεων περιηγήσεων θα διαμορφωθεί μετά από συνεννόηση.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής (με ΦΠΑ), αλλά και το κόστος ,ανά μαθητή. Αποδείξεις θα κοπούν σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις του Υπουργείου Οικονομικών.
Οι προσφορές να κατατεθούν στο  ΓΕΛ ΕΛΑΤΕΙΑΣ Τ.Κ. 350 04 ΕΛΑΤΕΙΑ  (τηλέφωνο επικοινωνίας 2234032324), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18-10-2019 στις 12:00 μ.μ. σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο, στον οποίο θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και φωτοαντίγραφο του συμβολαίου «ασφάλειας αστικής και επαγγελματικής ευθύνης» που είναι σε ισχύ. Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Υ.Α. 129287/Γ2/10-11-2011 (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/02-12-2011) και τη σχετική νομοθεσία .

ΠΟΡΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ