Πρόσκληση Εκδήλωσης ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για Διήμερη Εκπαιδευτική Εκδρομή στην Άμφισσα 12-13 Δεκεμβρίου 2019

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ
Ταχ.δ/νση: Μακρακώμη
Πληροφορίες: ΠΑΠΙΣΤΑΣ ΦΩΤΙΟΣ
Τηλ-Φαξ :2236022314-24636
Ε-Μαιl:mail@gym-makrak.fth.sch.gr

Το  Γυμνάσιο Μακρακώμης προκηρύσσει πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση  2-ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του σχολείου στην Άμφισσα  στις 12-13 Δεκεμβρίου   (Πέμπτη – Παρασκευή)   2019 με 1 διανυκτέρευση στη μαθητική εστία του ΚΠΕ Άμφισσας.

Προορισμός: Άμφισσα.
Ημερομηνία αναχώρησης: 12 Δεκεμβρίου 2019
Ημερομηνία επιστροφής: 13  Δεκεμβρίου  2019

Διάρκεια: 2 ημέρες
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:30
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3

Μεταφορικό μέσο:  1  λεωφορείο

Ενδεικτικό Πρόγραμμα μετακινήσεων:

1η ημέρα:Αναχώρηση από  Μακρακώμη (08:00 π.μ.) – Εργοστάσιο κονσερβοποιίας Ελιάς Άμφισσας  (10:30 π.μ.) – Μαθητική Εστία (14:00 μ.μ)

2η ημέρα: Αναχώρηση από Άμφισσα (12:30 μ.μ) – Δελφοί ( 13:00 μ.μ) – Αναχώρηση από Δελφούς  (17:00 μ.μ) – Μακρακώμη (20:30 μ.μ)

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει:

1) Να εξασφαλίζουν ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

2) Να αναγράφουν το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής επίσκεψης (με ΦΠΑ) και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

3) Να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

4) Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι τα οχήματα που θα χρησιμοποιηθούν στην εκδρομή έχουν ελληνικές πινακίδες κυκλοφορίας , έχουν περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτουν δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρά την ημέρα της εκδρομής.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Δ/ντή του  Γυμνασίου Μακρακώμης (Ε. Καλαντζή 25 ,  Τ.Κ. 35011) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως ημέρα Παρασκευή  8-11-2019 και ώρα 12:00 μ.μ.

ΠΑΠΙΣΤΑΣ ΦΩΤΙΟΣ