«Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία, για μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Αθήνα στα πλαίσια των μαθημάτων της Πληροφορικής και της Ιστορίας, όλων των τάξεων του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου».

Το Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης όλων των μαθητών του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου στην Αθήνα στα πλαίσια των μαθημάτων της Πληροφορικής και της Ιστορίας.
•Διάρκεια: Μία (1) ημέρα
•Ημερομηνία αναχώρησης: 18/11/2019
•Ημερομηνία επιστροφής: 18/11/2019
•Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
•Μετακινήσεις : Στην Αθήνα επιστροφή.
•Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 49
•Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
•Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 11-11-2019 στις 11:00 π.μ.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Πετρής Λάμπρος
Φιλόλογος