Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τη μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του 4ου Γυμνασίου Λαμίας στη Βουλή των Ελλήνων.

Το 4ο Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του σχολείου στη Βουλή των Ελλήνων.
Οι προσφορές αφορούν στη μίσθωση δύο λεωφορείων (όχι διώροφων) των πενήντα (50) θέσεων.
Προορισμός: Αθήνα – Βουλή των Ελλήνων
Διάρκεια: μία ημέρα
Ημερομηνία μετακίνησης: Τρίτη 25-02-2020
Πρόγραμμα μετακίνησης
07.30: Αναχώρηση από τον χώρο του σχολείου.
11.00: Άφιξη στον Εθνικό Κήπο – Ολιγόωρη περιήγηση.
13.00: Άφιξη στη Βουλή – ξενάγηση.
15.30: Άφιξη στο εμπορικό κέντρο «Athens Mall» – Διάλειμμα για φαγητό.
17.30: Αναχώρηση για Λαμία.
20.30: Άφιξη στη Λαμία – Αποβίβαση των μαθητών/τριών στο χώρο του σχολείου.
Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:
1) Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2) Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας για κάθε εκδρομέα.
3) Φ.Π.Α.
4) Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
5) Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο 4ο Γυμνάσιο Λαμίας, Παλαμά & Παρδάλη 6, αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 12:30, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».
Λαμία 20/1/2020
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ