Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για διήμερη ( 02 ) εκδρομή των μαθητών / μαθητριών της Πρώτης ( Α΄) τάξης Λυκείου του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας ( από 14 / 02 / 2020 μέχρι και 15 / 02 / 2020 )

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ν. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ
Το 2ο Γενικό Λύκειο Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Πρώτης ( Α’ ) τάξης του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:
• Προορισμός: Βόλος
• Διάρκεια: δυο ( 02 ) ημέρες
• Αριθμός μαθητών / μαθητριών που συμμετέχουν: Πενήντα ένα ( 51 )
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: Τέσσερις ( 04 )
• Ημερομηνία αναχώρησης: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 / 02 / 2020
• Ημερομηνία επιστροφής: ΣΑΒΒΑΤΟ 15 / 02 / 2020
• Μεταφορικό μέσον: ένα ( 01 ) λεωφορείο, όχι διώροφο
• Διανυκτερεύσεις: ΜΙΑ ( 01 ) στο ΒΟΛΟ
• Κατηγορία καταλύματος : Ξενοδοχείο 3*** ( τουλάχιστον), εντός της πόλης του ΒΟΛΟΥ
• Διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια και μονόκλινα για τους καθηγητές.
Η προσφορά θα περιλαμβάνει:
• Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο, ( με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ. ) στην διάθεση των μαθητών καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
• Ξενοδοχείο 3*** ( τουλάχιστον), εντός της πόλη του ΒΟΛΟΥ
Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας του.
Ξεναγήσεις στα μουσεία – Αρχαιολογικούς χώρους
• Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος με Φ.Π.Α. της εκπαιδευτικής εκδρομής, αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια καθώς και το κόστος των ημερήσιων διαδρομών σύμφωνα με το πρόγραμμα.
• Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Παρασκευή 07 – 02 – 2020 και ώρα 12: 15 ( ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-14:00 ). ( Μετά την αναφερόμενη ώρα δεν θα γίνονται δεκτές προσφορές)
Η διεύθυνση του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας είναι :
( Ταχ. Δ/νση : Παπαβασιλείου 2, 351 33 ΛΑΜΙΑ )
Πληροφορίες: κ. Αγγελούσης Δημήτριος Τηλ.: 22310 47063 – 2231034575,
Fax : 22310 34588
e-mail:mail@2lyk-lamias.fth.sch.gr )

Με κάθε προσφορά- σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο – θα επισυνάπτεται απαραιτήτως και Υπεύθυνη Δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου, στην οποία θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ, καθώς και φωτοαντίγραφο του συμβολαίου « ασφάλειας αστικής και επαγγελματικής ευθύνης » που είναι σε ισχύ.
Απαιτείται ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης & διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης).
Στις προσφορές θα περιγράφονται αναλυτικά οι παρεχόμενες υπηρεσίες και θα είναι σύμφωνες με την Δ4/33120/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/6-3-2017 και τη σχετική νομοθεσία .
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, τον Αρχηγό της εκδρομής, έναν από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων – κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Γ. ΑΓΓΕΛΟΥΣΗΣ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΕ 86