Πρόσκληση για κατάθεση προσφορών για την 3ημερη εκδρομή στον Πυργο-Αρχαια Ολυμπια του 1ου Επαλ Λαμιας στις 6,7,8/3/2020 στα πλαισια Πολιτιστικου Προγραμματος Σχολικων Δραστηριοτητων

Το 1ο Επαλ Λαμιας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για την πραγματοποίηση τριήμερης  εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Διάρκεια: τρεις (03) ημέρες (δύο διανυκτερεύσεις)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: δεκαπέντε (15)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών:δύο (02)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 6/03/2020, ώρα: 08.00
  • Ημερομηνία επιστροφής: 8/03/2020, ώρα: 22.30
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Διανυκτερεύσεις: δύο (02) στον Πύργο
  • Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 3*** (κατ’ ελάχιστο) με πρωινό, στο κέντρο της πόλης

Πρόγραμμα εκδρομής

Παρασκευή  6/3/2020

8:30  Αναχώρηση από 1ο Επαλ

11:30  Άφιξη στην Πάτρα

Στάση για μια μικρή βόλτα στην πόλη

13:00  Μεσημεριανό γεύμα στην Πάτρα

14:00  Αναχώρηση για Πύργο Ηλείας

16:00  Άφιξη στον Πύργο και τακτοποίηση στα δωμάτια-ξεκούραση

19:00  Βόλτα στην πόλη –ελεύθερη ώρα

21:30  Βραδινό γεύμα

Σάββατο  7/3/2020

10:00  Αναχώρηση για Αρχαία Ολυμπία

Επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο –  Ξενάγηση

14:00  Μεσημεριανό γεύμα-ξεκούραση

18:30  Παρακολούθηση πολιτιστικών εκδηλώσεων στην Αρχαία Ολυμπία

21:30 Βραδινό γεύμα

Κυριακή  8/3/2020

10:00 Αναχώρηση για Αρχαία  Ήλιδα για την εκκίνηση του δρόμου εκεχειρίας

Παρακολούθηση των αγώνων δρόμου και των πολιτιστικών εκδηλώσεων

18:00  Αναχώρηση για Λαμία και 1ο Επαλ

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του 1ου Επαλ Λαμιας  ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 17-02-2020 και ώρα 12.00. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.