Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Α΄ Λυκείου ΓΕΛ Πελασγίας στον Άγιο Πατάπιο- Λουτράκι- Επίδαυρο-Νέα Κίο- Ναύπλιο-Τολό-Παλαμήδι-Μυκήνες

Το ΓΕΛ Πελασγίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τριήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης της Α΄ Λυκείου στον Άγιο Πατάπιο- Λουτράκι – Επίδαυρο – Νέα Κίο – Ναύπλιο- Τολό- Παλαμήδι – Μυκήνες.

Προορισμός: Ναύπλιο

Διαμονή: Ναύπλιο – Τολό

Διάρκεια: 3 ημέρες, 2 διανυκτερεύσεις

Μεταφορικό μέσο: λεωφορείο

Ημερομηνία αναχώρησης: 26 Μαρτίου

Ημερομηνία επιστροφής: 28 Μαρτίου

Αριθμός μαθητών: 13, Συνοδοί: 2 καθηγητές.

Διανυκτέρευση σε Ξενοδοχείο τριών η τεσσάρων αστέρων με πρωινό.

Πρόγραμμα εκδρομής:

Πέμπτη 26 Μαρτίου: Πελασγία- Λουτράκι- Άγιος Πατάπιος- Επίδαυρος- Ναύπλιο

Παρασκευή 27 Μαρτίου: ΚΠΕ Νέας Κίου – Ναύπλιο – Παλαμήδι

Σάββατο 28 Μαρτίου: Ναύπλιο- Καρακαλά-Ιερά Μονή Αγίου Δημητρίου- Μυκήνες. Αναχώρηση για Πελασγία. Άφιξη στο χώρο του σχολείου.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:
1) Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2) Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας για κάθε εκδρομέα.
3) Φ.Π.Α.
4) Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
5) Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο ΓΕΛ Πελασγίας αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου και ώρα 12:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

Πελασγία  19-2-2020

Σπαλιώρα Αφροδίτη