Πρόσκληση υποβολής προσφορών για τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή μαθητών του σχολείου μας στο Ναύπλιο

Το 5ο ΓΕΛ Λαμίας  δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Β΄τάξης του σχολείου μας στο Ναύπλιο.

Προορισμός:  Λαμία-Ναύπλιο -Αγιος Πατάπιος-Επίδαυρος-Ναύπλιο-Ιερά Μονή Αγίου Δημητρίου Καρακάλα-Μυκήνες- Λαμία

Διάρκεια: 3 ημέρες

Μεταφορικό μέσο : Λεωφορείο

Ημερ. αναχώρησης :   2 Απριλίου 2020

Ημερ. επιστροφής:     4 Απριλίου 2020

Αριθμός Μαθητών: 70

Συνοδοί: 4

Διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο 3 ή 4 αστέρων στο Ναύπλιο ή Τολό.

Στην προσφορά θα πρέπει να αναφέρεται:
1) Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
2) Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας για κάθε εκδρομέα.
3) Φ.Π.Α.
4) Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
5) Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο 5ο ΓΕΛ Λαμίας, στην οδό Θράκης,  αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου  2020 και ώρα 13:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

Λαμία 19/2/2020

ΣΠΑΛΙΩΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ