Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Διήμερη Εκπαιδευτική Εκδρομή στο Ναύπλιο

Πληροφορίες: ΠΑΠΙΣΤΑΣ ΦΩΤΙΟΣ
Τηλ-Φαξ :2236022314-24636
Ε-Μαιl:mail@gym-makrak.fth.sch.gr

Το  Γυμνάσιο Μακρακώμης προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση  2-ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του σχολείου στο Ναύπλιο στις 7-8 Μαΐου 2020 με 1 διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο τριών αστέρων και πάνω στο Τολό.

Προορισμός: Ναύπλιο
Ημερομηνία αναχώρησης: Πέμπτη 7 Μαΐου 2020
Ημερομηνία επιστροφής: Παρασκευή 8 Μαΐου  2020

Διάρκεια: 2 ημέρες
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 22
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2

Μεταφορικό μέσο:  1  λεωφορείο

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

1η ημέρα: Μακρακώμη – Ισθμός Κορίνθου – Μυκήνες – Τολό -Ναύπλιο -Τολό.

2η ημέρα: Τολό – Ναύπλιο – Επίδαυρο – Μακρακώμη.

Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει:

1) Να εξασφαλίζουν ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

2) Να αναγράφουν το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής επίσκεψης (με ΦΠΑ) και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

3) Να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

4) Αποδεικτικά στοιχεία ή υπεύθυνη δήλωση του Ν. 1599 ότι τα οχήματα που θα χρησιμοποιηθούν στην εκδρομή έχουν ελληνικές πινακίδες κυκλοφορίας , έχουν περάσει επιτυχώς από τους ελέγχους του ΚΤΕΟ στις προκαθορισμένες ημερομηνίες, διαθέτουν δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας και ότι θα είναι καθαρά την ημέρα της εκδρομής.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Δ/ντή του  Γυμνασίου Μακρακώμης (Ε. Καλαντζή 25 ,  Τ.Κ. 35011) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως από Τετάρτη 26-02-2020   έως και Πέμπτη 05-03-2020  και ώρα 12:00 μ.μ.

ΠΑΠΙΣΤΑΣ ΦΩΤΙΟΣ