ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ Λ.Τ. ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ

Το Γυμνάσιο Μοσχοχωρίου κηρύσσει άγονη την προκήρυξη για την πραγματοποίηση τριήμερης  εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών των τάξεων  Γ΄ Γυμνασίου και Α’ Λυκείου του σχολείου, στα Ιωάννινα από 02/04/2020 έως 04/04/2020 λόγω μη κατάθεσης προσφορών.

Το Γυμνάσιο Μοσχοχωρίου με Λυκειακές Τάξεις επαναπροκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για την πραγματοποίηση τριήμερης  εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών των τάξεων  Γ΄ Γυμνασίου και Α’ Λυκείου του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

Προορισμός: Ιωάννινα  (Τριήμερη εκδρομή)

26/03/2020: Μοσχοχώρι – Μέτσοβο – Ιωάννινα

27/03/2020: Ιωάννινα

28/03/2020: Ιωάννινα – Τρίκαλα – Μοσχοχώρι

• Διάρκεια: τρεις (03) ημέρες (δύο διανυκτερεύσεις)
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: σαράντα ένας (41)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: τρεις (03)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 26/03/2020, ώρα: 08.00
  • Ημερομηνία επιστροφής: 28/03/2020, ώρα: 20.00
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Διανυκτερεύσεις: δύο (02) στα Ιωάννινα
  • Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχεία 3*** (κατ’ ελάχιστο), στο κέντρο της πόλης

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• · Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • · Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • · Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Λ.Τ. Μοσχοχωρίου (Ταχ. Δ/νση: Γυμνάσιο Λ.Τ. Μοσχοχωρίου, Τ.Κ. 35100, Μοσχοχώρι) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 03-03-2020 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:00-13:30). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Γώγουλος Πέτρος

ΠΕ03