1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Μακρακώμης πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική εκδρομή του σχολείου στη Βουλή των Ελλήνων.

Ταχ. Δ/νση : Εργατικές – Κατοικίες
Τ. Κ. – Πόλη : 35011 – Μακρακώμη
Ε-mail : mail@1epal-makrak.fth.sch.gr
Τηλέφωνο : 2236022343
Fax : 2236023875

Το 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Μακρακώμης δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής  επίσκεψης των μαθητών του σχολείου μας στη Βουλή των Ελλήνων.
Προορισμός : Αθήνα
Διάρκεια : 1 ημέρα
Ημερομηνία αναχώρησης : 17-03-2020 και ώρα 08:00 π.μ..
Ημερομηνία επιστροφής : 17-03-2020 και ώρα 21:00 μ.μ περίπου.
Μεταφορικό μέσο: ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλόλητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 45 (± 5%)
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
Διανυκτέρευση : Καμία
Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.
Το πρόγραμμα της εκδρομής έχει ως εξής:
08:00 π.μ: Αναχώρηση από το ΕΠΑΛ Μακρακώμης.
11:00 π.μ: Άφιξη στην Βούλη.
Επίσκεψη στο χώρο της Βουλής.
14:30 μ.μ : Ελεύθερος χρόνος – Φαγητό
18:00 μ.μ : Αναχώρηση για Μακρακώμη
21:00 μ.μ : Άφιξη στο ΕΠΑΛ Μακρακώμης.

Ζητείται προσφορά :
για το συνολικό κόστος της εκδρομής, και
για το κόστος ανά μαθητή.
Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Μακρακώμης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, και όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail), το αργότερο μέχρι 12-03-2020 και ώρα 12:00.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του Σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, και εκπρόσωπο των μαθητών.

Καλιώρας Χρήστος ΠΕ83