Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ΄ Τάξης του ΓΕΛ Πελασγίας

Το Γενικό Λύκειο Πελασγίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για τη διοργάνωση πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός: Αλεξανδρούπολη – Κωνσταντινούπολη – Θεσσαλονίκη
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Δεκαεννέα (19)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (02)
  • Διάρκεια: Επτά (07) ημέρες
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 11/12/2013
  • Ημερομηνία επιστροφής: 17/12/2013

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Διανυκτερεύσεις: Έξι (06) (Μία (01) στην Αλεξανδρούπολη (11/12), τέσσερις (04) στην Κωνσταντινούπολη 12/12 έως 15/12) και μία (01) στη Θεσσαλονίκη (16/12)).
  • Κατηγορία Καταλυμάτων: Ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη 4****, σε κεντρική περιοχή (πλατεία Ταξίμ). Να αναγραφεί το όνομα και η επίσημη ιστοσελίδα του ξενοδοχείου.
  • Διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.
  • Ημιδιατροφή στην Κωνσταντινούπολη (πρωινό – βραδυνό).
  • Ξεναγήσεις σε: Πατριαρχείο, Παναγία των Βλαχερνών, Μονή της Χώρας, Μπαλουκλή (Μονή Ζωοδόχου Πηγής), Τοπ-Καπί,  ανάκτορα Ντολμά Μπαχτσέ, Ιππόδρομο, Μπλέ Τζαμί του Σουλτάν Αχμέτ, Αγία Σοφία, βόλτα στο Βόσπορο, Πριγκηπόνησα.
  • Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Έμπειρο ξεναγό σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Ασφάλεια αστικής και επαγγελματικής ευθύνης (υποχρεωτική για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό). Να αποσταλεί φωτοαντίγραφο συμβολαίου στο οποίο να φαίνεται ο αριθμός συμβολαίου και η ασφαλιστική εταιρεία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.
  • Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με ΦΠΑ), όσο και για το κόστος ανά μαθητή.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Πελασγίας (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Πελασγίας, Πελασγία Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35013, Τηλ.: 22380-51655), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 29-10-2013 (ώρα 12.00΄). Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Βαζούρας Κωνσταντίνος

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.