Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ΄ Τάξης του ΓΕΛ Πελασγίας (2η ανάρτηση)

1η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το Γενικό Λύκειο Πελασγίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για τη διοργάνωση πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός:  Αλεξανδρούπολη – Κωνσταντινούπολη – Θεσσαλονίκη
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Δεκαεννέα (19)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (02)
  • Διάρκεια: Επτά (07) ημέρες
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 11/12/2013
  • Ημερομηνία επιστροφής: 17/12/2013

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Διανυκτερεύσεις: Έξι (06) (Μία (01) στην Αλεξανδρούπολη (11/12), τέσσερις (04) στην Κωνσταντινούπολη 12/12 έως 15/12) και μία (01) στη Θεσσαλονίκη (16/12)).
  • Κατηγορία Καταλυμάτων: Ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη 4****, σε κεντρική περιοχή (Πλατεία Ταξίμ).
  • Ημιδιατροφή (πρωινό – βραδυνό).
  • Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  • Ξεναγήσεις σε: Πατριαρχείο, Παναγία των Βλαχερνών, Μονή Χώρας, Μπαλουκλή (Μονή Ζωοδόχου Πηγής), Τοπ-Καπί, ανάκτορα Ντολμά Μπαχτσέ, Ιππόδρομο, Μπλέ Τζαμί του Σουλτάν Αχμέτ, Αγία Σοφία, Βόσπορο, Πριγκηπόνησα.
  • Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Έμπειρο ξεναγό στην Κωνσταντινούπολη, σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης).
  • Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με ΦΠΑ), όσο και για το κόστος ανά μαθητή.

2η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

• Προορισμός: Κωνσταντινούπολη – Θεσσαλονίκη
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Δεκαεννέα (19)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (02)
  • Διάρκεια: Επτά (07) ημέρες
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 11/12/2013
  • Ημερομηνία επιστροφής: 17/12/2013

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) και με δεύτερο οδηγό καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Διανυκτερεύσεις: Έξι (06) (Τέσσερις (04) στην Κωνσταντινούπολη 11/12 έως 14/12) και δύο (02) στη Θεσσαλονίκη (15/12 έως 16/12)).
  • Ημιδιατροφή (πρωινό – βραδυνό).
  • Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  • Ξεναγήσεις σε: Πατριαρχείο, Παναγία των Βλαχερνών, Μονή της Χώρας, Μπαλουκλή (Μονή Ζωοδόχου Πηγής), Τοπ-Καπί, ανάκτορα Ντολμά Μπαχτσέ, Ιππόδρομο, Μπλέ Τζαμί του Σουλτάν Αχμέτ, Αγία Σοφία, Βόσπορο, Πριγκηπόνησα.
  • Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Έμπειρο ξεναγό στην Κωνσταντινούπολη, σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Πελασγίας (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Πελασγίας, Πελασγία Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35013, Τηλ.: 22380-51655), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 07-11-2013 (ώρα 13.00΄). Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Δημοσιεύθηκε στην Uncategorized, Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.