ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ Β ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΟΥ 2ου ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ

2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ Λαμία 14 – 01 – 2014
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2, 35 100
ΤΗΛ. 22310 47063 & 28977
FAX :22310 34575
e-mail: mail@2lyk-lamias.fth.sch.gr

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκδρομή μαθητών του 2ου Γενικού Λυκείου στην Καστοριά.

Ο Διευθυντής του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά πρακτορεία, διοργάνωσης τετραήμερης εκδρομής μαθητών της Β΄ (Δευτέρας) τάξης .
Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από 03 – 04 – 2014, ημέρα Πέμπτη, μέχρι και 05 – 04 – 2014, ημέρα Σάββατο.
Ο αριθμός των μαθητών προβλέπεται να είναι τουλάχιστον 59 και 3 συνοδοί.
Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου, καθώς και το τι θα προσφέρει.
• Είδος δωματίων (δίκλινα, τρίκλινα).
• Ασφαλιστική «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση ).
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
• Φ.Π.Α.
Παρακαλώ, επίσης, να μας γνωστοποιήσετε το συνολικό κόστος της εκδρομής, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα, καθώς και το ποσό που αντιστοιχεί σε κάθε μαθητή.
Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς σας, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές θα κατατεθούν μέχρι τη Δευτέρα, 20 – 01 – 2014 και ώρα 11:00 π.μ. στο Γραφείο του Διευθυντή του 2ου Γενικού Λυκείου Λαμίας (Παπαβασιλείου 2, 35100, ΛΑΜΙΑ).
Πρόγραμμα εκδρομής
1η ημέρα: Πέμπτη 03-04-2014
Αναχώρηση από Λαμία στις 0730 π.μ. για Καστοριά.
Ενδιάμεση στάση για ξεκούραση και στάση για μεσημεριανό φαγητό στην Πτολεμαΐδα.
Αναχώρηση από Πτολεμαΐδα για το Νυμφαίο.
Άφιξη στο Νυμφαίο και επίσκεψη στο Περιβαλλοντικό κέντρο Αρκτούρος. Αναχώρηση για Καστοριά.
Άφιξη στην Καστοριά, μεταφορά στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση και ξεκούραση.
Έξοδος για βραδινό φαγητό.
2η ημέρα: Παρασκευή 04-04-2014
Πρωϊνό στο ξενοδοχείο .
Αναχώρηση για τις Πρέσπες.
Άφιξη στις Πρέσπες και μετάβαση στο Κέντρο Πληροφόρησης Πύλης (μετά το νησάκι του Αγίου Αχιλλείου). Ενημέρωση από το φορέα διαχείρισης του Εθνικού Δρυμού των Πρεσπών για τη χλωρίδα και πανίδα της περιοχής.
Αναχώρηση για Ψαράδες.
Άφιξη στους Ψαράδες (ελεύθερος χρόνος για μεσημεριανό φαγητό).
Αναχώρηση από Ψαράδες και επιστροφή στο ξενοδοχείο στην Καστοριά γύρω στις 7μ.μ. Ξεκούραση. Έξοδος για βραδινό φαγητό
3η ημέρα: Σάββατο 05-04-2014
Πρωϊνό στο ξενοδοχείο. Επίσκεψη στον παραλίμνιο οικισμό παλαιολιθικής εποχής.
Αναχώρηση για Λαμία.
Στάση στα Γρεβενά και μετά στάση για φαγητό στα Τρίκαλα. Άφιξη στη Λαμία περίπου στις 830μ.μ.
Κωνσταντίνος Γ. Διαμαντής
Φυσικός