ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΡΟΣΦOΡΩΝ ΤΗΣ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τηλέφωνο : 2233032392

FAX:  2233089392

Email : mail@lyk-livan.fth.sch.gr

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ    ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ   ΓΙΑ  ΤΗΝ  ΤΡΙΗΜΕΡΗ  ΕΚΔΡΟΜΗ  ΜΕ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ  ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Για την πραγματοποίηση της  Τριήμερης  εκπαιδευτικής Εκδρομής  των  Α΄και Β΄ τάξης  του σχολείου  μας  με προορισμό  τον παραπάνω , το σχολείο μας δέχτηκε  δύο προσφορές .

GREKOS TOURS : ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ  4 **** CORNILIOS PALACE( εκτός πόλης ) 82 ΕΥΡΩ/ΑΤΟΜΟ ΜΕ πρωϊνό.

Και κατά προτεραιότητα τρίκλινα δωμάτια  για τους μαθητές και μονόκλινα για τους Συνοδούς.           ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ=  2870 ΕΥΡΩ

LOKRIS TOURS :   ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ    4 **** PHILIPION HOTEL ( ΔΑΣΟΣ ΣΕΙΧ ΣΟΥ)

84 EΥΡΩ/ΑΤΟΜΟ ΜΕ  ΠΡΩΪΝΟ

Σε δωμάτια τρίκλινα-τετράκλινα   για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ = 2940 ΕΥΡΩ

Το βασικό  κριτήριο για την επιλογή της προσφοράς   ήταν το ξενοδοχείο να βρίσκεται όσο πιο κοντά γίνεται στην πόλη της Θεσσαλονίκης ( επιθυμία των μαθητών).

Μετά από συζήτηση με τους μαθητές, η επιτροπή αξιολόγησης επέλεξε το LOKRIS TOURS,  αφού προηγουμένως τέθηκαν υπόψη τους οι παραπάνω προτάσεις  αλλά και οι υπόλοιπες εναλλακτικές προτάσεις που υπήρχαν στις παραπάνω προσφορές ( σε ξενοδοχείο 3 ***) και η απόφαση της επιτροπής ήταν ομόφωνη. Καθοριστικό ρόλο στην  λήψη της  συγκεκριμένης απόφασης  έπαιξε το γεγονός ότι το Ξενοδοχείο philipion palace  βρίσκεται σε ήρεμη τοποθεσία με όμορφη θέα και κυρίως πιο κοντά στην πόλη της Θεσσαλονίκης που είναι και η βασική επιθυμία των μαθητών.

ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ