Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της περιβαλλοντικής ομάδας του ΕΠΑΛ Αταλάντης στο Ναύπλιο

Το ΕΠΑΛ Αταλάντης προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός: Ναύπλιο

Διαδρομή:

1. Τετάρτη 09/04/2014: Αταλάντη – Ν. Κίος – Ναύπλιο
  2. Πέμπτη 10/04/2014: Ναύπλιο – Αταλάντη

Διάρκεια: δυο (02) ημέρες

• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: τριάντα δυο (32)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: τρεις (03)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 09/04/2014, ώρα: 08.00
  • Ημερομηνία επιστροφής: 10/04/2014, ώρα: 21.00
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Διανυκτερεύσεις: μια (01) στο Ναύπλιο
    • Κατηγορία καταλυμάτων: Ξενοδοχείο με πρωινό, εντός του Ναυπλίου 3 αστέρων και άνω.
  • Είδος δωματίων(δίκλινα, τρίκλινα). Μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
  • Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Να ληφθεί υπόψη η απόφαση 129287/Γ2/10-11-2011/ΥΠΑΙΘ(ΦΕΚ 2769/2011 Τβ΄)

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

Τετάρτη 09-04-2014: 08:00 Αναχώρηση από το ΕΠΑΛ Αταλάντης και μετά από ενδιάμεση στάση 45΄στον Ισθμό της Κορίνθου, άφιξη στις 12:30 στο ΚΠΕ Ν.Κίου. Μετά από ενημέρωση στο ΚΠΕ αναχώρηση για το Ναύπλιο, ελεύθερο μεσημεριανό φαγητό. Άφιξη στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση  στα δωμάτια ξεκούραση. Ελεύθερο γεύμα, βραδινός περίπατος, διανυκτέρευση.

Πέμπτη 10-04-2014:  Μετά από το πρωινό στο ξενοδοχείο, ξενάγηση στα αξιοθέατα της πόλης του ΝΑΥΠΛΙΟΥ , το αρχαιολογικό και πολεμικό μουσείο καθώς επίσης και το Βουλευτικό. Θα επισκεφθούμε τη βραχώδη χερσονησίδα της Ακροναυπλίας. Στην συνέχεια αναχώρηση και  επιστροφή στην Αταλάντη, με μία ενδιάμεση στάση. Άφιξη στο χώρο του σχολείου περίπου 21:00.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Δ/ντη του ΕΠΑΛ Αταλάντης (Ταχ. Δ/νση: Στρ. Δουμπιώτη 6Α, Τ.Κ. 35200, Αταλάντη) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Παρασκευή 28-03-2014 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-13:30). Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό- τουριστικό γραφείο, απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει, από πενταμελή επιτροπή, αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δυο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Ο Δ/ντης

Τραγόπουλος Ι.