«Πρόσκληση Υποβολής Προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή όλων των μαθητών του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου, στη Χαλκίδα»

Το Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής όλων των μαθητών του Γυμνασίου Αγίου Κων/νου στη Χαλκίδα.

• · Προορισμός: Χαλκίδα
  • · Διάρκεια: Μία (1) ημέρα
  • · Ημερομηνία αναχώρησης: 02/05/2014
  • · Ημερομηνία επιστροφής: 02/05/2014
  • · Μεταφορικό μέσον: Δύο  λεωφορεία (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • · Μετακινήσεις : Από  Άγιο Κων/νο προς Χαλκίδα και το αντίστροφο.
  • · Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 85
  • · Αριθμός συνοδών καθηγητών: 5
  • · Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης & Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης  πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Αγίου Κωνσταντίνου ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 28–04-2014 στις 12:00 μ.μ.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου,  δύο συνοδούς  καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Πετρής Λάμπρος,    Φιλόλογος