Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προγραμματιζόμενη πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ΄ Τάξης του ΓΕΛ Πελασγίας

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το Γενικό Λύκειο Πελασγίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για τη διοργάνωση πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός:  Ηράκλειο – Χανιά
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Δεκαπέντε (15)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (02)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 14/12/2014
  • Ημερομηνία επιστροφής: 20/12/2014

Πρόγραμμα εκδρομής

ΗΜΕΡΑ 1η – 14/12/2014:

Συγκέντρωση στο χώρο του σχολείου το μεσημέρι στις 15:00. Αναχώρηση για το λιμάνι του Πειραιά και επιβίβαση στο πλοίο στις 21:00.

ΗΜΕΡΑ 2η – ΔΕΥΤΕΡΑ 15/12/2014:

6:30 Άφιξη στο Ηράκλειο. Επίσκεψη, ξενάγηση στον τάφο του Καζαντζάκη, στην Κνωσσό και στο Eνυδρείο Θαλασσόκοσμου  στις Γούρνες. Γεύμα. Περίπατος στην πόλη του Ηρακλείου. Αναχώρηση για Χανιά, άφιξη στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση, διανυκτέρευση.

ΗΜΕΡΑ 3η – ΤΡΙΤΗ 16/12/2014:

Αναχώρηση για Τάφους Βενιζέλων, Τζαμί Γενιτσάρων, Αξιοθέατα πόλης.  Γεύμα. Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Έξοδος, βραδινή διασκέδαση.  Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

ΗΜΕΡΑ 4η – ΤΕΤΑΡΤΗ17/12/2014:

7:30–8:30 Πρόγευμα. 9:00 Αναχώρηση για Ρέθυμνο, Μονή Αρκαδίου, Τείχη πόλης.

Ξενάγηση στην πόλη του Ρεθύμνου. Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

ΗΜΕΡΑ 5η – ΠΕΜΠΤΗ 18/12/2014:

7:30–8:30 Πρόγευμα. 9:00 Αναχώρηση για τα Αξιοθέατα της πόλης, Αγορά, Ναυτικό Μουσείο. Φαράγγι της Σαμαριάς. Γεύμα. Επιστροφή στο ξενοδοχείο.

ΗΜΕΡΑ 6η – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/12/2014:

7:30–8:30 Πρόγευμα.

9:00 Αναχώρηση για Μάλεμε, Θέρισσο, Κυβερνείο Βενιζέλου, Μουσείο. Γεύμα. Επιστροφή στο ξενοδοχείο.

21:00 Επιβίβαση στο πλοίο (Λιμάνι Σούδας).

ΗΜΕΡΑ 7η –  20/12/2014:

6:00 Άφιξη στον Πειραιά. Επίσκεψη στο Μουσείο της Ακρόπολης. Αναχώρηση για Πελασγία.

14.00 Άφιξη στην Πελασγία. – Τέλος εκδρομής.

Η προσφορά θα πρέπει να περιλαμβάνει:

• Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) – Πλοίο.
  • Διανυκτερεύσεις:  Τέσσερις (04) στα Χανιά.
  • Κατηγορία Καταλυμάτων: Ξενοδοχείο 5*****  στα Χανιά (διαμονή σε 1 τρίκλινο και 6 δίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και 2 μονόκλινα για τους συνοδούς).
  • Ημιδιατροφή (πρωινό-βραδινό).
  • Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  • 6 δίκλινες, 1 τρίκλινη, 2 μονόκλινες καμπίνες στο πλοίο.
  • Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο, σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Ασφάλιση αστικής επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης).
  • Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με ΦΠΑ), όσο και για το κόστος ανά μαθητή.
  • Οι αποδείξεις να κοπούν στα ονόματα των μαθητών και όχι στο σχολείο.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Πελασγίας (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Πελασγίας, Πελασγία Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35013, Τηλ.: 22380-51655), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 6-11-2014 (ώρα 12.00΄). Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.