Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική επίσκεψη μαθητών του Γυμνασίου Πελασγίας στην Καλαμπάκα και τα Τρίκαλα

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Πελασγίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών  του σχολείου μας Μουσείο Φυσικής Ιστορίας στην Καλαμπάκα και Μύλο Ξωτικών στα Τρίκαλα με τα εξής χαρακτηριστικά:
• Προορισμός: Καλαμπάκα
• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 45
• Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4 ή 5
• Ημερομηνία αναχώρησης: 10/11/2014
• Ημερομηνία επιστροφής: 10/11/2014
• Μεταφορικό μέσο: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ). Θα προτιμηθεί η προσφορά με την οικονομικότερη συνολική τιμή.
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης (υποχρεωτική).
• Ασφαλιστική (προαιρετική) «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση ).
Πρόγραμμα:
8:00 Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Πελασγίας, μικρή στάση Λαμίας, επίσκεψη στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας στην Καλαμπάκα, επίσκεψη στο Μύλο Ξωτικών στα Τρίκαλα
18:30 Άφιξη στο Γυμνάσιο Πελασγίας (περίπου).
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και το κόστος ανά μαθητή περιλαμβανομένων όλων μετακινήσεων (με Φ.Π.Α.)
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Πελασγίας (Ταχ. Δ/νση: Γυμνάσιο Πελασγίας, Τ.Κ. 35100, Πελασγία) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως ή με φαξ το αργότερο μέχρι και τις 3/11/2014 ημέρα Τετάρτη (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:00π.μ. – 013:30μ.μ.).
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό – τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Πελασγίας
ΜΠΑΜΠΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ