ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Α΄ ΚΑΙ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕ.Λ. ΔΟΜΟΚΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Το Γενικό Λύκειο Δομοκού δέχεται οικονομικές προσφορές από Τουριστικά Γραφεία για την οργάνωση της τριήμερης εκδρομής των Μαθητών της Α΄ και Β΄ Τάξης που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη από τις 27/3/2015 – 29/3/2015.

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: Θεσσαλονίκη

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ: 40 μαθητές,

ΣΥΝΟΔΟΙ: 3

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 27/03/2015.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ : 29/03/2015

Αριθμός Διανυκτερεύσεων : 2.

Βασική προϋπόθεση είναι το Ξενοδοχείο να είναι τριών αστέρων και άνω και να παρέχεται μεταφορικό μέσο (Λεωφορείο) όλες τις μέρες των μετακινήσεων των μαθητών στην εκδρομή. Επίσης στην Τιμή να μην περιλαμβάνεται ημιδιατροφή. Οι προσφορές να δοθούν με βάση την οργάνωση και την πραγματοποίηση του παρακάτω προγράμματος:

Πρόγραμμα εκδρομής

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/3/2015. Αναχώρηση από Δομοκό. Επίσκεψη στο Δίον, στον αρχαιολογικό χώρο.Άφιξη στη Θεσσαλονίκη.Περιήγηση στην περιοχή του Λευκού Πύργου.

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/3/2015. Επίσκεψη στον Ιερό Ναό του Αγίου Δημητρίου, της Αγίας Σοφίας και της Αχειροποιήτου. Επίσκεψη στο Πλανητάριο.

ΚΥΡΙΑΚΗ Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό και Βυζαντινό Μουσείο. Αναχώρηση για Δομοκό. Άφιξη στο Δομοκό περίπου στις 20.00.

Ζητείται προσφορά για το κόστος ανά μαθητή. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως :

• Ασφαλιστική ταξιδιωτική κάλυψη για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση) · Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης
  • Φ.Π.Α
  • Υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γενικό Λύκειο Δομοκού μέχρι την Τετάρτη 04/03/2015 και ώρα 12:30 στο Γραφείο του Διευθυντή ή, αν αποσταλούν ταχυδρομικώς, να έχουν σφραγίδα Ταχυδρομείου της ίδιας ημέρας. (Σύμφωνα με το υπ’ αριθμ. 190919/Δ2/25-11-2014 Έγγραφο του Υ.ΠΟ.ΠΑΙΘ, «οι προσφορές πρέπει να κατατίθενται στο Σχολείο με κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή και όχι με τηλεομοιοτυπία (FAX) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου»).

Η αξιολόγηση των προσφορών θα γίνει  από τη σχετική επιτροπή, που ορίστηκε με την υπ’ αριθμ. 2/24-2-2015 Πράξη του Διευθυντή του ΓΕ.Λ. Δομοκού, την Παρασκευή 06-02-2015 στις 12.30 και θα αναρτηθεί στην Ιστοσελίδα του Σχολείου (http:lyk-domok.fth.sch.gr).

Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2232022363

OΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ