ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ

Το Γενικό Εκκλησιαστικό Γυμνάσιο-Λύκειο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση ημερήσιας εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών του Σχολείου μας στην Αθήνα.
Προορισμός: Αθήνα
Διάρκεια: Μια (1) ημέρα
Μεταφορικά μέσα: 1 Λεωφορείο 52 θέσεων
Ημερομηνία αναχώρησης: 31-03-2015
Ημερομηνία επιστροφής: 31-03-2015
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 50
Αριθμός καθηγητών που συνοδεύουν: 2
Πρόγραμμα εκδρομής:
08.00: Αναχώρηση από το σχολείο.
11.30: Άφιξη στο Μουσείο της Ακρόπολης με μια ενδιάμεση στάση 30 λεπτών.
12.00: Επίσκεψη στον Παρθενώνα με ξεναγό.
13.20: Επίσκεψη στο Μουσείο της Ακρόπολης με ξεναγό.
14.45: Ελεύθερος χρόνος στην ευρύτερη περιοχή (Πλάκα, Θησείο).
17.30: Συγκέντρωση και αναχώρηση για τη Λαμία.
20.30: Άφιξη στη Λαμία.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν με κλειστό φάκελο στο Διευθυντή του Σχολείου μας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 18-03-2015 στις 14.00.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από το Διευθυντή του σχολείου, δύο καθηγητές, ένας εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και ένας εκπρόσωπος του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου των μαθητών του Σχολείου μας.

Ιωάννης Ζαχαράκης