ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΕΚΠ/ΚΗ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ 1ου ΕΠΑΛ ΛΑΜΙΑΣ

1ο ΕΠΑ.Λ. ΛΑΜΙΑΣ
Τέρμα Γαλανέικα
35100 – Λαμία
E-mail: mail@1epal-lamias.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Ζάχος Γεώργιος
Τηλέφωνο: 22310 27563, 22310 66301
fax: 22310 27563

Λαμία, 30/03/2015

Το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας θα πραγματοποιήσει τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της περιβαλλοντικής ομάδας στο Ναύπλιο από το χρονικό διάστημα Κυριακή 19/04/2015 μέχρι και Τρίτη 21/04/2015.
Για την παραπάνω εκδρομή θα θέλαμε προσφορά σας, η οποία θα φτάσει στο σχολείο μας ταχυδρομικά μέσα σε κλειστό φάκελο μέχρι και την Τετάρτη 1/04/2015 με σφραγίδα ταχυδρομείου και θα περιλαμβάνει τα παρακάτω:

Α) Κόστος μεταφοράς μαθητών με λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) με αναχώρηση από το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας , συμπεριλαμβανόμενου και του κόστους των ημερήσιων διαδρομών με βάση το πρόγραμμα της εκδρομής.
• Κυριακή 19/04/2015 Αναχώρηση από τον χώρο του σχολείου στις 8π.μ. για Ναύπλιο με ενδιάμεση στάση στον Ισθμό της Κορίνθου. Άφιξη στο Ναύπλιο – Γνωριμία της πόλης με επίσκεψη στα αξιοθέατα της. Διανυκτέρευση.
• Δευτέρα 20/04/2015: Επίσκεψη στην Ερμιόνη στο εργοστάσιο-τυποποιητήριο ελιάς «ΕΡΜΗΣ» και ξενάγηση στο βιολογικό κτήμα ελιάς του Ε. Δημαράκη. Το απόγευμα επιστροφή στο Ναύπλιο. Διανυκτέρευση .
• Τρίτη 21/04/2015: Επίσκεψη ώρα 10.00 στο συσκευαστήριο ελαιών Greek gold στο Αργος, αναχώρηση στις 2.00 μ.μ. για Λαμία Άφιξη Λαμία ώρα 8.00
B) Κόστος διανυκτερεύσεων που περιλαμβάνει δύο διανυκτερεύσεις με πρωινό στο Ναύπλιο σε τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια και ένα δίκλινο για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.
Στην προσφορά πρέπει να αναφέρεται ρητά το όνομα και η κατηγορία (τουλάχιστον 3 αστέρων) του ξενοδοχείου, καθώς και οι παρεχόμενες από αυτό υπηρεσίες.
Στην προσφορά να αναφέρεται το κόστος συνολικά και το κόστος ανά μαθητή.
Ο αριθμός των μαθητών που θα λάβουν μέρος στην παραπάνω εκδρομή θα είναι δεκατρία (13) άτομα, τέσσερα (4) κορίτσια και εννέα (9) αγόρια. Οι συνοδοί καθηγητές είναι δύο (02).
Μέσα στην παραπάνω προσφορά θα πρέπει να μας δοθούν όλα τα απαραίτητα έγγραφα. Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και θα συνεκτιμηθεί πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας. Η άδεια λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για την μεταφορά των μαθητών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία και το σήμα λειτουργίας του γραφείου σας κλπ.
ΝΑ ΛΗΦΘΕΙ ΥΠΟΨΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ 129287/Γ2/10-11-2011 ΤΟΥ ΥΠΔΒΜΘ.

Ο Δ/ΝΤΗΣ
ΖΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.