ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΕΠΤΑΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΕΚΚ/ΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

Το Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο-Γυμνάσιο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές για την πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ’ Λυκείου

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ : 9 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές

ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ – ΠΟΝΤΟΣ
Από 26 Μαρτίου έως 1 Απριλίου 2016 (επταήμερη)
Συγκεκριμένα: Μετακίνηση οδικώς από Λαμία προς αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος. Μετάβαση αεροπορικώς στην Κωνσταντινούπολη και μετάβαση αεροπορικώς, αυθημερόν, στην Τραπεζούντα του Εύξεινου Πόντου. Δύο διανυκτερεύσεις στην Τραπεζούντα (ξενάγηση, επίσκεψη Ι.Μ. Βαζελώνος και Ουζούνγκιολ) και μία διανυκτέρευση στην Αμάσεια (ξενάγηση). Επιστροφή στην Κωνσταντινούπολη οδικώς και ξενάγηση στις ενδιάμεσες πόλεις του Πόντου. Τρεις διανυκτερεύσεις στην Κωνσταντινούπολη και καθημερινή ξενάγηση στην πόλη. Επιστροφή αεροπορικώς στην Αθήνα και οδικώς στη Λαμία.
ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ: Διαμονή σε τρίκλινα και μονόκλινα (για τους συνοδούς) δωμάτια 4* με πρωινό, στην πλατεία (ζώνη) Ταξίμ.

Οι προσφορές θα πρέπει να περιλαμβάνουν:
• Αεροπορικά εισιτήρια και ώρες δρομολογίων
• Μετακίνηση με λεωφορείο από Λαμία προς το αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος και αντίστροφα.
• Διαμονή σε τρίκλινα για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές.
• Μεταφορές και περιηγήσεις-ξεναγήσεις με λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
• Έμπειρος ξεναγός σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
• Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
• Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
• Υπεύθυνη Δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Σε κάθε προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γενικό Εκκλησιαστικό Λύκειο-Γυμνάσιο Λαμίας αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 24/2/2016 και ώρα 13:00.
Ιωάννης Ζαχαράκης