ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ 3ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
Δ/νση:Π. Μπακογιάννη 4-35200 Αταλάντη
Πληροφορίες: Πέτρου Πέτρος
Τηλ:22330 23089
Fax:22330 81001
e-mail: mail@lyk-atalant.fth.sch.gr

Αταλάντη 01-03-2016

Το Γενικό Λύκειο Αταλάντης δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση της 3-ημερης εκδρομής των περιβαλλοντικών ομάδων των Α΄, Β΄ Λυκείου στην Θεσσαλονίκη .
Πρόγραμμα εκδρομής:
07-4-2016: Αναχώρηση στις 8.00 από Αταλάντη – Βεργίνα (ξενάγηση) – Νάουσα – Έδεσσα – Θεσσαλονίκη.
08-4-2016: Θεσσαλονίκη – Νόησις –Κόσμος – επιστροφή Θεσσαλονίκη, παρακολούθηση θεατρικής παράστασης.
09-4-2016: Θεσσαλονίκη, ξενάγηση στην πόλη ( Λευκός Πύργος-Άγιος Δημήτριος-βόλτα στην πόλη-Λαδάδικα για γεύμα) Αναχώρηση για επιστροφή στην Αταλάντη.
Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 54
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4
1. Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται σε ένα ή το πολύ σε δύο ορόφους ξενοδοχείου
2. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πλούσιο πρωϊνό και δείπνο σε μπουφέ (Ημιδιατροφή)
3. Ξενοδοχείο 4 αστέρων τουλάχιστον, για 2 διανυκτερεύσεις στη Θεσσαλονίκη σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς.

Στην προσφορά να αναφέρεται η συνολική τιμή της εκδρομής καθώς και η τιμή ανά μαθητή.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης του διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γενικό Λύκειο Αταλάντης ταχυδρομικώς με συστημένη επιστολή ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 07–03-2016 στις 12:00 μ.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δύο συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόπσωπο των συμμετεχόντων μαθητών την Δευτέρα 07-03-2016 και ώρα 12.30 μ.μ.

ΠΕΤΡΟΥ ΠΕΤΡΟΣ