ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΡΑΗΜΕΡΗ (4) ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΕΠΑΛ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

1ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ (1ο ΕΠΑΛ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ)
Tαχ. Δ/νση: Εργ. Κατοικίες Μακρακώμης
Τ.Κ. – Πόλη: 35011 – Μακρακώμη
E-mail: mail@1epal-makrak.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Ζέρβας Λεωνίδας
Τηλέφωνο: 2236022343, fax: 2236023875
Ο Διευθυντής του 1ου ΕΠΑΛ Μακρακώμης, προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από Ταξιδιωτικά Γραφεία, για τη διοργάνωση τετραήμερης (4ης) εκδρομής μαθητών της Γ΄ τάξης. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί από 12-4-2016, ημέρα Τρίτη, μέχρι και 15–4–2016, ημέρα Παρασκευή στη Θεσσαλονίκη.
Ο αριθμός των μαθητών θα είναι 18 και οι συνοδοί καθηγητές 2 (δυο).
Οι προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων θα πρέπει να εξασφαλίζουν και να αναφέρουν:
• Κατηγορία ξενοδοχείου τουλάχιστον δυο (2) αστέρων, καθώς και το τι θα προσφέρει.
• Είδος δωματίων δίκλινα δύο (2), τρίκλινα δύο (2), τετράκλινα δύο (2) και ένα (1) δίκλινο για τους συνοδούς.
• Ασφαλιστική (προαιρετική) «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα (ή πρόσθετη ασφάλιση) που θα αναφέρεται και κατά άτομο
• Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης.
• Φ.Π.Α.
• Συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
Τέλος, στον κλειστό φάκελο της προσφοράς, θα πρέπει να υπάρχει και υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνεται ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.
Οι προσφορές πρέπει να κατατεθούν μέχρι την Τρίτη 15–3–2016, και ώρα 12:00, οπότε θα γίνει και το άνοιγμα των προσφορών, στο Γραφείο του Διευθυντή του 1ου Επαγγελματικού Λυκείου Μακρακώμης (Εργ. Κατοικίες Μακρακώμης).
Το πρόγραμμα εκδρομής έχει ως εξής:
1η ΗΜΕΡΑ Τρίτη 12–4–2016
Αναχώρηση από Μακρακώμη και με ενδιάμεσες στάσεις άφιξη στο Δίον, επίσκεψη στον αρχαιολογικό χώρο και στο Μουσείο. (13.00μ.μ). Αναχώρηση για Θεσσαλονίκη, τακτοποίηση στο ξενοδοχείο και μεσημεριανό φαγητό. Επίσκεψη στα Κάστρα, βραδινό φαγητό και επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

2η ΗΜΕΡΑ Τετάρτη 13–4–2016
Πρόγευμα. Αναχώρηση για εκδρομή στην Ημαθία με επίσκεψη αρχικά στον Αρχαιολογικό χώρο της Βεργίνας και στη συνέχεια σε Βέροια, Νάουσα, όπου θα δούμε τη Σχολή του Αριστοτέλη και θα καταλήξουμε στον Άγιο Νικόλαο για μεσημεριανό γεύμα. Αναχώρηση για την Έδεσσα με τους περίφημους καταρράκτες και το Κανναβουργείο που λειτουργεί ως Μουσείο. Επιστροφή στο Θεσσαλονίκη. Διανυκτέρευση.
3η ΗΜΕΡΑ Πέμπτη 14–4–2016
Πρόγευμα. Επίσκεψη στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας (11.15 π.μ) και στη συνέχεια μεσημεριανό φαγητό. Περιήγηση στο εμπορικό κέντρο, επίσκεψη στον Άγιο Δημήτριο και τις υπόλοιπες εκκλησίες, βραδινό φαγητό και επιστροφή στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση
4η ΗΜΕΡΑ Παρασκευή 15–4–2016
Πρόγευμα. Επίσκεψη στο Πολεμικό Μουσείο (11.00 μ.μ) και τον Λευκό Πύργο και στη συνέχεια μεσημεριανό φαγητό. Αναχώρηση για Μακρακώμη στις 15:00. Στάση στα Τέμπη και άφιξη στη Μακρακώμη περίπου στις 20:00.

Μακρακώμη 7–3–2016
Ζέρβας Λεωνίδας