Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας για την εκπαιδευτική εκδρομή της Γ τάξης στο Ναύπλιο

1ο ΕΠΑΛ Λαμίας
Τέρμα Γαλανέικα, 35100 Λαμία
Τηλέφωνο: 22310 27563, 22310 66301
Fax: 22310 27563
E-mail: mail@1epal-lamias.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Ζάχος Γεώργιος

Λαμία, 23-03-2016

Το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές για την τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Γ τάξης στο Ναύπλιο, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Είκοσι (20).
  • Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: Δύο (2).
  • Προορισμός: Ναύπλιο.
  • Ημερομηνία επίσκεψης: Από Τρίτη 19-04-2016 μέχρι και Πέμπτη 21-04-2016.
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (1) λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας, κ.λπ.).
  • Καταλύματα: Ξενοδοχείο στο Ναύπλιο ή στο Τολό Αργολίδας.

Πρόγραμμα εκδρομής

• Τρίτη 19-04-2016: Λαμία (αναχώρηση 08:00) → Αθήνα (Γεωπονική σχολή) → Ναύπλιο (άφιξη 18:00).
  • Τετάρτη 20-04-2016: Ξενάγηση – Παλαμήδι.
  • Πέμπτη 21-04-2016: Ναύπλιο → Μυκήνες → Λαμία (άφιξη 20:00).

Οι οικονομικές προσφορές θα πρέπει να περιλαμβάνουν:

1. Κόστος μεταφοράς των μαθητών με λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ) με αναχώρηση από το 1ο ΕΠΑΛ Λαμίας , συμπεριλαμβανόμενου και του κόστους των ημερήσιων διαδρομών με βάση το πρόγραμμα της εκδρομής.
  2. Κόστος δύο (2) διανυκτερεύσεων με πρωινό σε ξενοδοχείο στο Ναύπλιο ή το Τολό Αργολίδας, σε τρίκλινα ή δίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και σε ένα δίκλινο για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

Στις οικονομικές προσφορές θα πρέπει να αναφέρεται ρητά το όνομα και η κατηγορία (τουλάχιστον 3 αστέρων) του ξενοδοχείου, καθώς και οι παρεχόμενες από αυτό υπηρεσίες. Επιπλέον, θα πρέπει να αναφέρεται το συνολικό κόστος καθώς και το κόστος ανά μαθητή.

Με τις προσφορές θα πρέπει να υποβληθούν όλα τα απαραίτητα έγγραφα. Απαιτείται ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και θα συνεκτιμηθεί πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας. Επίσης απαιτείται η άδεια λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου, τα ασφαλιστικά συμβόλαια για την μεταφορά των μαθητών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοαντίγραφο, το σήμα λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου, κ.λπ.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου ΕΠΑΛ Λαμίας (Γαλανέικα Λαμίας), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και τη Δευτέρα 28-03-2016 (ώρα 13:00), με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή και όχι με φαξ ή e-mail (σύμφωνα με το αρ. πρωτ. 190919/Δ2/25-11-2014 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ).

Γεώργιος Ζάχος