Προκύρηξη 4ήμερης εκδρομής του ΓΕΛ Μαρτίνου σε ΚΠΕ Σελίνου – Ξάνθη 8-9-10-11/04/2016

H Διευθύντρια του Λυκείου Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών του ΓΕΛ Μαρτίνου στο ΚΠΕ Σέλινου – Ξάνθη, Στενά Νέστου –  Άβδηρα -Πομακοχώρια στις 8-9-10-11/4/2016 (Παρασκευή – Δευτέρα) με τα εξής χαρακτηριστικά:
Προορισμός: ΚΠΕ Σέλινου – Ξάνθης

Μεταφορικό μέσον: Λεωφορείο τουλάχιστον 35 θέσεων.

Ξενοδοχείο: στην πόλη της Ξάνθης

Διάρκεια: Τεσσερις (04) ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 08/04/2016
Ημερομηνία επιστροφής: 11/04/2016
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 22

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4

Πρόγραμμα:

1η μέρα

07:00: Αναχώρηση από το Λύκειο Μαρτίνου, με ενδιάμεσες στάσεις.
Αφιξη στην Ξάνθη το απόγευμα.

2η μέρα

Ξάνθη – επίσκεψη στενά Νέστου – Άβδηρα – Πόρτο Λάγος (με συνοδούς από το ΚΠΕ Σέλινου Ξάνθης).

3η μέρα

Ξάνθη – Εχίνος – Σμύνθη – Ωραίο – Ξάνθη

4η μέρα

Ξάνθη –  Θεσσαλονίκη. Αναχώρηση το μεσημέρι και άφιξη με ενδιάμεσες στάσεις στο Μαρτίνο.

Μεταφορικό μέσο: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).

Ζητείται Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης  Ασφαλιστική  «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα  που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη «Τετραήμερη εκδρομή  σε  ΚΠΕ Σέλινου – Ξάνθης», με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή  στο γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 30-03-2016 (ώρα 13.00΄).

Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει την ίδια μέρα (Τετάρτη 30-03-2016) από επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του σχολείου, δύο από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του Συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Η Διευθύντρια του Λυκείου Μαρτίνου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ
ΠΕ02

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις και χαρακτηρίσθηκε , , , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.