ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΓΙΑ ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΑΧΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ: ΡΑΧΕΣ ΡΑΧΕΣ, 5 Απριλίου 2016
ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ: 35300
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: ΜΠΟΥΡΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ & FAX: 22380-31500
E-mail: mail@gym-rachon.fth.sch.gr

Το Ημερήσιο Γυμνάσιο Ραχών Φθιώτιδας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στην Αθήνα, με τις παρακάτω προδιαγραφές:
1. Διαδρομή: Ράχες – Αθήνα, Μουσείο Γουλανδρή Φυσικής Ιστορίας (Όθωνος 100 Κηφισιά) & αρχαιολογικός χώρος Ακροπόλεως, Κέντρο Αθήνας – Ράχες
2. Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών: εξήντα πέντε (65)
3. Αριθμός συνοδών καθηγητών: τέσσερις (04)
4. Διάρκεια: Μία (01) ημέρα (ώρα αναχώρησης 08: 00, ώρα επιστροφής 20:00)
5. Ημερομηνία: 20/04/2016

6. Μεταφορικό μέσο: Δύο λεωφορεία ή ένα διώροφο λεωφορείο, με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)

7. Απαιτούμενα:
• Ασφάλιση Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης
• Πρόσθετη Ασφάλιση μαθητών και συνοδών, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
8. Προσφορά: Για το συνολικό κόστος της εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).
• Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

9. Προθεσμία: Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή στο Ημερήσιο Γυμνάσιο Ραχών, ταχυδρομικώς (εντός της προθεσμίας) ή αυτοπροσώπως (Ταχυδρομική διεύθυνση: Γυμνάσιο Ραχών Φθιώτιδας, Ράχες Φθιώτιδας, Τ.Κ. 353 00), μέχρι και τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2016 (ώρα 13:00), με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (σύμφωνα με το αριθ. πρωτ. 190919/Δ2/25-11-2014 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ).

Μπούρα Γιάννα