Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πολυήμερη εκδρομή της Γ΄ τάξης του ΓΕ.Λ. Πελασγίας

Το Γενικό Λύκειο Πελασγίας προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από ταξιδιωτικά γραφεία, για τη διοργάνωση πολυήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός:  Ηράκλειο – Χανιά
  • Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: Δεκαεπτά (17)              (11 αγόρια – 6 κορίτσια)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Δύο (02)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 08/12/2016
  • Ημερομηνία επιστροφής: 14/12/2016
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
  • Ακτοπλοϊκά εισητήρια με λιμάνι προορισμού το Ηράκλειο και λιμάνι επιστροφής τα Χανιά (Σούδα).
  • Διανυκτερεύσεις:  Τέσσερις (04) στα Χανιά.
  • Κατηγορία Καταλυμάτων: Ξενοδοχείο 4* ή 5*  στα Χανιά (διαμονή σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς).
  • Ημιδιατροφή (πρωινό – μεσημεριανό ή βραδυνό).
  • Αναγραφή ονομασίας ξενοδοχείου και επίσημης ιστοσελίδας.
  • Καμπίνες στα πλοία.
  • Επισκέψεις σε: Κνωσό, τάφο Καζαντζάκη, Ενυδρείο Θαλασσόκοσμου, αξιοθέατα πόλης Χανίων, Θέρισο, Μονή Αρκαδίου.
  • Μεταφορές και περιηγήσεις με λεωφορείο, σύμφωνα με το πρόγραμμα.
  • Ξεναγήσεις από ξεναγό.
  • Επίσκεψη στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο στα Σπάτα.
  • Ασφάλιση αστικής και επαγγελματικής ευθύνης, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  • Πρόσθετη ασφαλιστική κάλυψη καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής (καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης).
  • Προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.), όσο και για το κόστος ανά μαθητή.
  • Οι αποδείξεις θα κοπούν στα ονόματα των μαθητών και όχι στο σχολείο.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου Πελασγίας (Ταχ. Δ/νση: Γενικό Λύκειο Πελασγίας, Πελασγία Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35300, Τηλ.: 22380-51655), ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελλο, το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη  26-10-2016 (ώρα 12.00΄). Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

ΧΑΡΙΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.