ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ 5ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ ΓΕΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (ΕΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ)

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗ 16-11-2016
Δ/ΝΣΗ : Π. Μπακογιάννη 4
35200, Αταλάντη
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ : Πέτρου Πέτρος
ΤΗΛ.: 22330 23089
FAX : 22330 81001

Το Γενικό Λύκειο Αταλάντης δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση της 5-ήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ΄ Λυκείου στη Θεσσαλονίκη από 14-12-16 εως 18-12-16.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ
Ημέρα 1η (14-12-16) : Αναχώρηση στις 08.00 από Αταλάντη για Λουτρά Πόζαρ (Αριδαία Πέλλας) με ενδιάμεσες στάσεις, και κατόπιν Θεσσαλονίκη – άφιξη, τακτοποίηση στο ξενοδοχείο.
Ημέρα 2η (15-12-16) : Περιήγηση στην πόλη, (Κάστρα – Μουσεία – Εμπορικό κέντρο).
Ημέρα 3η (16-12-16) : Επίσκεψη στο σπήλαιο Αλιστράτης Σερρών – Δράμα (Ονειρούπολη), επιστροφή στη Θεσσαλονίκη.
Ημέρα 4η (17-12-16) : Επίσκεψη στο οχυρό Ρούπελ – Σέρρες, επιστροφή στη Θεσσαλονίκη.
Ημέρα 5η (18-12-16) : Περιήγηση στην πόλη (Άγιος Δημήτριος – Λευκός Πύργος – ελεύθερος χρόνος) αναχώρηση για Αταλάντη.
Μεταφορικό μέσο : Ένα Λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές-ΚΤΕΟ, Δελτίο καταλληλότητας, ζώνες Ασφαλείας,κλπ)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν : 45
Αριθμός συνοδών καθηγητών : 3
1. Όλα τα δωμάτια στο ξενοδοχείο να βρίσκονται σε ένα ή το πολύ σε δύο ορόφους.
2. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πλούσιο πρωϊνό και δείπνο αποκλειστικά σε μπουφέ (ημιδιατροφή).
3. Ξενοδοχείο 4 αστέρων τουλάχιστον, για 4 διανυκτερεύσεις στη Θεσσαλονίκη σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς.
4. Εξασφάλιση μεταφοράς στις βραδυνές εξόδους.
Στην προσφορά να αναφέρεται η συνολική τιμή της εκδρομής καθώς και η τιμή ανά μαθητή.
Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης του διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γενικό Λύκειο Αταλάντης ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 18-11-2016 στις 12.00 μ.
Με κάθε προσφορά θα πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τον Δ/ντή του σχολείου, 2 συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και εκπρόσωπο του 15/μελούς συμβουλίου των μαθητών την Παρασκευή 18-11-2016 στις 13.00 μμ.

ΠΕΤΡΟΥ ΠΕΤΡΟΣ