Πρόσκληση υποβολής προσφορών για 2ήμερη εκδρομή Γυμνασίου Σπερχειάδας

Γυμνάσιο Σπερχειάδας
Σπερχειάδα Φθιώτιδας ΤΚ 35003
Τηλ:22360 43237

Το Γυμνάσιο Σπερχειάδας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση 2-ήμερης εκδρομής των μαθητών της Γ Γυμνασίου στην Θεσσαλονίκη στις 6 και 7/04/2017.
Πρόγραμμα εκδρομής:
6-4-2017: Αναχώρηση στις 8.00 για Νάουσα (οινοποιείο Μπουτάρη) με ενδιάμεση στάση στην Εθνική Οδό στο ύψος της Λάρισας.
Ξενάγηση στο Οινοποιείο – φαγητό στην περιοχή – αναχώρηση για Θεσσαλονίκη – άφιξη στο ξενοδοχείο – τακτοποίηση.
Επίσκεψη στο Λευκό Πύργο και Πλατεία Αριστοτέλους, φαγητό σε εστιατόριο της πόλης επιστροφή στο ξενοδοχείο και διανυκτέρευση

7-4-2017: Αναχώρηση από το ξενοδοχείο και άφιξη στο κέντρο επιστημών «NOESIS» για προγραμματισμένη ξενάγηση.
Μετάβαση στον πολυχώρο “Κόσμος” για φαγητό
` Αναχώρηση για Σπερχειάδα στις 16:00 με ενδιάμεση στάση στο ύψος της Λάρισας.

Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 28
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
Προδιαγραφές
1. Μεταφορικό μέσον: Ένα μεγάλο λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας, κλιματισμό, θέρμανση κλπ) για την μετάβαση, τις μετακινήσεις στην περιοχή και την επιστροφή/
2. Ξενοδοχείο 3 αστέρων τουλάχιστον, για 1 διανυκτέρευση στη Θεσσαλονίκη σε τρίκλινα και τετράκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς.
3. Όλα τα δωμάτια να βρίσκονται σε ένα ή το πολύ σε δύο ορόφους ξενοδοχείου.
4. Στη διαμονή να συμπεριλαμβάνεται πρωινό.

Στην προσφορά να αναφέρεται η συνολική τιμή της εκδρομής καθώς και η τιμή ανά μαθητή.
Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Σπερχειάδας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 13/02/2017 στις 12:00.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από επιτροπή αποτελούμενη από τον διευθυντή του Σχολείου, τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο των συμβουλίων των μαθητών.

Γεωργιάδης Βασίλειος