ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΔΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΗΣ Α’ ΤΑΞΗΣ ΤΟΥ 1ου ΓΕΛ ΛΑΜΙΑΣ

1o Γενικό Λύκειο Λαμίας
K. Παλαμά  6
35 131 Λαμία
Τηλ. 22310 36271,25136 fax: 22310 36381
e-mail:mail@1lyk-lamias.fth.sch.gr

Λαμία,13/2/2017

Πρόσκληση εκδήλωση ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση  2-ήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών του 1ου Γ.Ε.Λ  Λαμίας στην Αθήνα.

Το 1ο Γενικό Λύκειο Λαμίας θα πραγματοποιήσει διήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Α΄ Τάξης στην Αθήνα από το χρονικό διάστημα  Πέμπτη  9/03/2017 και Παρασκευή 10/03/2017.
Για την παραπάνω εκδρομή θα θέλαμε προσφορά σας, η οποία θα φτάσει στο σχολείο μας ταχυδρομικά μέσα σε κλειστό φάκελο, με σφραγίδα ταχυδρομείου ή αυτοπροσώπως μέχρι και την Tρίτη 21/02/2016 και ώρα 13.30 και θα περιλαμβάνει τα παρακάτω:
α) Κόστος μεταφοράς μαθητών με λεωφορείο με αναχώρηση από το 1ο Γενικό Λύκειο Λαμίας , συμπεριλαμβανόμενου και το κόστους των ημερήσιων διαδρομών με βάση το πρόγραμμα της εκδρομής.
β)Κόστος δωματίων για μία διανυκτέρευση  σε ξενοδοχείο  τεσσάρων ή πέντε  αστέρων εντός του κέντρου της Αθήνας (κατά προτίμηση περιοχή Συντάγματος). Μέσα στο κόστος θα περιλαμβάνεται πρωινό. γ)Συνολικό κόστος και κόστος ανά μαθητή.
Στις προσφορές θα αναγράφεται η ονομασία του ξενοδοχείου και η επίσημη ιστοσελίδα του.
Ο αριθμός των μαθητών που θα λάβουν μέρος στην παραπάνω εκδρομή θα είναι εβδομήντα οκτώ (78) άτομα. Οι συνοδοί καθηγητές είναι πέντε (05)
Μέσα στην παραπάνω προσφορά θα πρέπει να μας δοθούν όλα τα απαραίτητα έγγραφα. Απαιτείται Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής  διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, καθώς και  πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών ,που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας  η οποία θα αναγράφεται στην προσφορά εμφανώς.. Επίσης φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας του γραφείου σας, τα ασφαλιστήρια  συμβόλαια για την μεταφορά των μαθητών, η άδεια του λεωφορείου σε φωτοτυπία(Ελληνικές πινακίδες) και το σήμα λειτουργίας του γραφείου σας κλπ.. ΝΑ ΛΗΦΘΕΙ ΥΠΟΨΗ Η ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ  ΤΗΣΑΠΟΦΑΣΗ 129287/Γ2/10-11-2011 ΤΟΥ ΥΠΕΘ.
Πρόγραμμα μετακινήσεων:

Πέμπτη 9/03/2017  Αναχώρηση από το σχολείο 8.00. Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο  και στο Νομισματικό Μουσείο. Άφιξη στο ξενοδοχείο  στις 17.00

Παρασκευή 10/03/2017. Επίσκεψη στην Ακρόπολη . Περιήγηση στην Βουλή των Ελλήνων  Εθνικό κήπο. Αναχώρηση στις 14.00.για τα Σπάτα (Εκπτωτικό  Χωριό  για φαγητό) . Αναχώρηση για την Λαμία στις 17.00. Άφιξη στην Λαμία 20.30.

Ο Δ/ΝΤΗΣ
ΚΑΛΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ