Προκύρηξη 4ήμερης εκδρομής του ΓΕΛ Μαρτίνου σε ΚΠΕ Κέρκυρας-(Λευκίμη) 27-28-29-30/04/2017 ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

H Διευθύντρια του Λυκείου Μαρτίνου προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών του ΓΕΛ Μαρτίνου στο ΚΠΕ Κέρκυρας (Λευκίμη) στις 27-28-29-30/4/2017 (Πέμπτη – Κυριακή) με τα εξής χαρακτηριστικά:
Προορισμός: ΚΠΕ Κέρκυρας (Λευκίμη)

Μεταφορικό μέσον: Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο  καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).

Διαμονή: σε ξενοδοχείο στην πόλη της Κέρκυρας, 3 ή 4 αστέρων, με πρωινό και    ημιδιατροφή.

Συνοδό: καθόλη τη διάρκεια της εκδρομής.

Διάρκεια: Τεσσερις (04) ημέρες

Ημερομηνία αναχώρησης: 27/04/2017
Ημερομηνία επιστροφής: 30/04/2017
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 39

Αριθμός συνοδών καθηγητών: 4

Πρόγραμμα:
1η μέρα
07:00: Αναχώρηση από το Λύκειο Μαρτίνου, με ενδιάμεσες στάσεις Ηγουμενίτσα.
Αφιξη στην Κέρκυρα το απόγευμα.

2η μέρα
Κέρκυρα – επίσκεψη στο ΚΠΕ Λευκίμης  – Μπενίτσες – Κέρκυρα
3η μέρα
Κέρκυρα – Αχίλλειο – Mon Repo  –  Παλαιοκαστρίτσα   – Μοναστήρι του Παντοκράτορος  – Κέρκυρα
4η μέρα
Αναχώρηση από Κέρκυρα για το λιμάνι της Ηγουμενίτσας – στάση Γιάννενα – και άφιξη με ενδιάμεσες στάσεις στο Μαρτίνο.

Ζητείται Ασφάλεια Αστικής Επαγγελματικής Ευθύνης σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης  Ασφαλιστική  «ταξιδιωτική κάλυψη» για κάθε εκδρομέα  που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο με την ένδειξη «Τετραήμερη εκδρομή  σε  ΚΠΕ Κέρκυρας (Λευκίμη)», με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή  στο γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Μαρτίνου, ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 30-03-2017 (ώρα 13.00΄).

Με κάθε προσφορά πρέπει απαραιτήτως να κατατίθεται και υπεύθυνη δήλωση του υπευθύνου του ταξιδιωτικού γραφείου ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει την ίδια μέρα (Πέμπτη 30-03-2017) από επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του σχολείου, δύο από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο του Συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.
Η Διευθύντρια του Λυκείου Μαρτίνου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ