Υποβολή προσφορών από Ταξιδιωτικά Γραφεία για διήμερη εκδρομή των μαθητών του Γυμνασίου Λιανοκλαδίου στα Ιωάννινα.

Γυμνάσιο Λιανοκλαδίου
Τ.Κ.- 35100
Πόλη: Λιανοκλάδι
e-mail: mail@gym-lianokl.fth.sch.gr
Πληροφορίες: Θεοδωρόπουλος Αθανάσιος
Τηλέφωνο: 2231079424
Fax: 2231079424

Το Γυμνάσιο Λιανοκλαδίου δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διήμερης εκδρομής.

Προορισμός : Ιωάννινα
Διάρκεια :2ήμερη
Μεταφορικό μέσο : Λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές-ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας)
Κατηγορία καταλύματος: Ξενοδοχείο μέσα στα Ιωάννινα τουλάχιστον 3ών αστέρων.

Ημερομηνία αναχώρησης: 05/4/2017
Ημερομηνία επιστροφής : 06/4/2017
Αριθμός μαθητών :30
Αριθμός καθηγητών : 3

Πρόγραμμα Εκδρομής

Τετάρτη 05 / 04 / 2017 : 08:00π.μ.: Αναχώρηση από Λιανοκλάδι για Ιωάννινα , με ενδιάμεση στάση Καρδίτσα (10:00π.μ.) και Μέτσοβο (12:30μμ). Άφιξη στην πόλη και εγκατάσταση στο ξενοδοχείο (14:00).
(17:00) Επίσκεψη στο Κάστρο και το βυζαντινό μουσείου του Κάστρου καθώς και στο νησάκι της λίμνης των Ιωαννίνων. Περιήγηση στην πόλη.

Πέμπτη 06 / 04 / 2017: (09:00πμ) Επίσκεψη στο Σπήλαιο του Περάματος, στο αρχαιολογικό μουσείο και σε αξιοθέατα της πόλης. Φαγητό. Επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων (14:00) και στο Μουσείο Βρέλλη.(15:00)
(16:00)Αναχώρηση – επιστροφή στη Λαμία με ενδιάμεση στάση στα Τρίκαλα.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ατομική ασφάλιση μαθητών και συνοδών που να καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή. Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Λιανοκλαδίου αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς το αργότερο μέχρι και την Τρίτη 28/03/2017 και ώρα 12:00. Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από 5 μελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του Σχολείου, δύο (2) συνοδούς καθηγητές, ένα(1) εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και ένα(1) μαθητή.

Θεοδωρόπουλος Αθανάσιος
ΠΕ04.01