ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠ/ΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ
& ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ
Tαχ. Δ/νση: 35001 ΜΑΛΕΣΙΝΑ
E-mail: mail@gym-males.fth.sch.gr
Τηλέφωνο: 22330 51303
Fax: 22330 51303

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Η Διευθύντρια του Γυμνασίου Μαλεσίνας δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά (ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση 3ήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής μαθητών της Γ΄ τάξης του σχολείου, στην Καστοριά, που θα πραγματοποιηθεί από 04/05/2017 έως 06/05/2017, με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Προορισμός: Καστοριά
  • Διάρκεια: 3 ημέρες
  • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 25
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 04-05-2017
  • Ημερομηνία επιστροφής: 06-05-2017

Ενδεικτικό πρόγραμμα εκδρομής

Πρώτη μέρα: Αναχώρηση από Μαλεσίνα στις 07:00 με προορισμό την Καστοριά με ενδιάμεση στάση για φαγητό. Επίσκεψη στη Λίμνη Καστοριάς και στον Αρχαιολογικό χώρο του Δισπηλιού, στην Παναγία την Μαυριώτισσα και το Λαογραφικό Μουσείο.

Δεύτερη μέρα: Επίσκεψη στις λίμνες των Πρεσπών, τον Άγιο Γερμανό, τον Άγιο Αχίλλειο και στάση για φαγητό στο χωριό Ψαράδες.

Τρίτη μέρα: Αναχώρηση για Νυμφαίο με ελεύθευρο χρόνο για επίσκεψη στο κέντρο προστασίας της Αρκούδας (Αρκτούρο).Αναχώρηση και φαγητό στην Νεράϊδα. Άφιξη στη Μαλεσίνα 10:00 μμ

Μεταφορικό μέσον: Λεωφορείο ισοδύναμης χωρητικότητας με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).

Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η προσφορά θα περιλαμβάνει και τη διαμονή με πρωινό.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής (με Φ.Π.Α.) όσο και το κόστος ανά μαθητή / μαθήτρια.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας του Γυμνασίου Μαλεσίνας (Ταχ. Δ/νση: Γυμνάσιο Μαλεσίνας, Τ.Κ. 35001, Μαλεσίνα) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 06-04-2017 (ώρες λειτουργίας του Σχολείου: 08:15-14:00).
Η Δ/ΝΤΡΙΑ
Μπαφούτσου Μαρία

Δημοσιεύθηκε στην Προκηρύξεις. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.