ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΑΧΩΝ ΣΤΗΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ: ΡΑΧΕΣ
ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ: 35300
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: ΜΠΟΥΡΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ & FAX: 22380-31500
E-mail: mail@gym-rachon.fth.sch.gr

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑ

Το Γυμνάσιο Ραχών προκηρύσσει εκδήλωση ενδιαφέροντος για την πραγματοποίηση τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής με λεωφορείο είκοσι έξι (26) μαθητών/-τριών της Γ΄ Τάξεως Γυμνασίου και τριών (3) συνοδών από τις 7 έως και τις 9 Μαΐου 2017 στην Αργολίδα (Επίδαυρο – Ναύπλιο – Τολό – Μυκήνες) με το εξής πρόγραμμα:

Κυριακή, 7 Μαΐου 2017
08:15 Αναχώρηση εκδρομικού λεωφορείου από τη στάση του ΚΤΕΛ στο Γυμνάσιο Ραχών.
11:00 Ενδιάμεση καθοδόν στάση για πρωινό γεύμα.
13:00 Άφιξη στην πόλη του Ναυπλίου και επίσκεψη στο φρούριο του Παλαμηδίου.
14:30 Μεσημεριανό γεύμα στην Πλατεία Συντάγματος.
16:00 Αναχώρηση για το Τολό και εγκατάσταση στο ξενοδοχείο.
19:00 Απογευματινή περιήγηση στο Τολό
10:00 Επιστροφή στο ξενοδοχείο και βραδινή ανάπαυση.

Δευτέρα, 8 Μαΐου 2017
09:00 Αναχώρηση για Μυκήνες. Επίσκεψη στην Ακρόπολη των Μυκηνών, το Αρχαιολογικό Μουσείο και τους Θολωτούς Τάφους.
12:30 Άφιξη στο Ναύπλιο. Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο Ναυπλίου και στον Ι.Ν. Αγίου Σπυρίδωνος. Μεσημεριανό γεύμα. Ελεύθερη περιήγηση στην πόλη.
19:00 Αναχώρηση για Τολό.

Τρίτη, 9 Μαΐου 2017
09:00 Αναχώρηση για Επίδαυρο και ξενάγηση στο αρχαίο θέατρο Επιδαύρου, το Ασκληπιείο και το Αρχαιολογικό Μουσείο.
14:30 Άφιξη στον Ισθμό της Κορίνθου. Μεσημεριανό γεύμα.
15:30 Αναχώρηση για Ράχες

Ζητούνται:
1. Ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).
2. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
3. Πρόσθετη Προαιρετική Ασφάλιση για μαθητές και συνοδούς σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
4. Ειδικό Σήμα Λειτουργίας τουριστικού γραφείου, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ (με Υπεύθυνη Δήλωση).
5. Τελική συνολική τιμή.
6. Επιβάρυνση ανά μαθητή/-τρια.

Επισημαίνεται ότι η προσφορά θα ισχύει μόνο για το μεταφορικό μέσο (λεωφορείο) καθώς το κατάλυμα έχει ήδη καλυφθεί με χρήματα δωρεάς που έγινε στο Γυμνάσιο Ραχών γι’ αυτό τον σκοπό (τα χρήματα έχουν κατατεθεί στην αρμόδια σχολική επιτροπή και θα αντληθούν με την επίδειξη των σχετικών παραστατικών τα οποία θα εκδοθούν από το προεπιλεγμένο ξενοδοχείο).

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γραφείο της Διευθύντριας (ταχ. Δ/νση: Ράχες Φθιώτιδας, Τ.Κ. 35300, Στυλίδα) ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 26 Απριλίου 2017, 08:00 – 12:00 π.μ.

ΡΑΧΕΣ, 19 Απριλίου 2017

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ