Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πολυήμερη εκδρομή του ΓΕΛ Αταλάντης στη Θεσσαλονίκη ή Κύπρο.

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
Δ/νση: Π. Μπακογιάννη 4-35200 Αταλάντη
Πληροφορίες: Χριστοδούλου Ευαγγελία
Τηλ:22330 23089
Fax: 22330 81001
mail@lyk-atalant.fth.sch.gr

Το ΓΕΛ Αταλάντης δέχεται οικονομικές προσφορές για την πολυήμερη εκδρομή των μαθητών της Γ Λυκείου που θα πραγματοποιηθεί από 12-2-2018 έως 16-2-2018.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1
Προορισμός: Κύπρος
Αρ. Μαθητών: 42
Συνοδοί: 4
Ημερομηνία Αναχώρησης: 12-2-2018
Ημερομηνία Επιστροφής: 16-2-2018
1η Ημέρα: Αναχώρηση από τον χώρο του Σχολείου για το Αεροδρόμιο Ελ. Βενιζέλος. Άφιξη στη Λάρνακα και μεταφορά στη Λεμεσό.
2η Ημέρα: Όρος Τρόοδος- Μονή Κύκκου
3η Ημέρα: Ολοήμερη εκδρομή στην Πάφο
4η Ημέρα: Επίσκεψη στην Λευκωσία
5η Ημέρα: Λεμεσός-Αγία Νάπα-Λάρνακα.Επιστροφή Αθήνα –Αταλάντη
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής. όσο και το κόστος ανά μαθητή με τα αεροπορικά εισιτήρια. Γίνεται δεκτή προσφορά με ανάλογη τροποποίηση των ημερομηνιών και του προγράμματος της εκδρομής όπου απαιτείται.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2
Προορισμός: Θεσσαλονίκη
Αρ. Μαθητών: 47
Συνοδοί: 3
Ημερομηνία Αναχώρησης: 12-2-2018
Ημερομηνία Επιστροφής: 16-2-2018
1η Ημέρα: Αναχώρηση από τον χώρο του Σχολείου για Έδεσσα-Θεσσαλονίκη
2η Ημέρα: Ξενάγηση στην Θεσσαλονίκη.
3η Ημέρα: Χαλκιδική- Σπήλαιο Πετραλώνων-Νέα Μουδανιά- Ποτίδαια
4η Ημέρα: Οχυρό Ρούπελ –Μονή Προδρόμου-Σέρρες
5η Ημέρα: Ξενάγηση στη Θεσσαλονίκη –Επιστροφή Αταλάντη
Απαιτούνται
Διαμονή σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές σε ξενοδοχεία κατάλληλα για μαθητές, με πρωινό και ένα γεύμα.
Μεταφορές και περιηγήσεις με το λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής με ΦΠΑ αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο ΓΕΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 21-12-2017 στις 12.00 η ώρα.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ