ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ – 3Η ΜΕΡΗ Ή 4Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΚΔΟΧΕΣ:

Μουσικό Σχολείο Λαμίας
Λεωφόρος Καλυβίων 154
gymouslam@mail.fth.sch.gr

Το Μουσικό Σχολείο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τριήμερης εκδρομής στα Ιωάννινα στις 9-3-2018.

Προορισμός: Ιωάννινα

Μεταφορικά μέσα: 1 Λεωφορείo
Ημερομηνία αναχώρησης: 9-3-2018
Ημερομηνία επιστροφής: 11-3-2018
Αριθμός μαθητών και καθηγητών που συμμετέχουν:  30 μαθητές και 2 συνοδοί καθηγητές.

Ενδεικτικό πρόγραμμα:

1η Ημέρα

08:00 Αναχώρηση από το Σχολείο με ενδιάμεση στάση στο Μέτσοβο, για τα Ιωάννινα.
14:00 Άφιξη στα Ιωάννινα και τακτοποίηση στο ξενοδοχείο.

15:00 Έξοδος για γεύμα, ξενάγηση στο κάστρο της πόλης, επίσκεψη στο νησάκι και το παλάτι του Αλή Πασά.

18:30 Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Ολιγόωρη ανάπαυση.

20:00 Βραδινή έξοδος σε νεανικό κέντρο διασκέδασης – δείπνο.

2η Ημέρα

09:00 Αναχώρηση από το ξενοδοχείο για επίσκεψη στο σπήλαιο Περάματος.
12:00 Αναχώρηση για τα Ζαγοροχώρια. Γεύμα στο Μονοδένδρι, επίσκεψη στο φαράγγι του Βίκου.

20:00 Έξοδος για δείπνο.

3η Ημέρα

09:00 Αναχώρηση από το ξενοδοχείο για το μουσείο κέρινων ομοιωμάτων ¨Βρέλλη¨ και τον αρχαιολογικό χώρο της Δωδώνης.
13:00 Αναχώρηση για Λαμία με ενδιάμεση στάση για γεύμα στην Καλαμπάκα.

20:30 Επιστροφή στη Λαμία.

Ζητείται προσφορά που να καλύπτει την μεταφορά των μαθητών με λεωφορείο σύμφωνα με το παραπάνω πρόγραμμα και διαμονή σε κεντρικό ξενοδοχείο τουλάχιστον τριών αστέρων με πρωινό. Είναι επιθυμητό να παρέχεται και δείπνο.
Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.
Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα και υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να έχουν παραδοθεί σε κλειστό φάκελο στο Μουσικό Σχολείο Λαμίας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως μέχρι και την Πέμπτη 15-2-2018 στις 11 και 30 το πρωί.
Οι προσφορές θα ανοιχθούν την ίδια ημέρα στις 12 το μεσημέρι από επιτροπή που θα περιλαμβάνει τον Διευθυντή, τους συνοδούς καθηγητές και εκπρόσωπο των μαθητών οπότε και θα αξιολογηθούν.

Τζήμας Νικόλαος

Μουσικό Σχολείο Λαμίας
Λεωφόρος Καλυβίων 154
gymouslam@mail.fth.sch.gr

Το Μουσικό Σχολείο Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκδρομής στα Ιωάννινα στις 9-3-2018.

Προορισμός: Ιωάννινα

Μεταφορικά μέσα: 1 Λεωφορείo
Ημερομηνία αναχώρησης: 9-3-2018
Ημερομηνία επιστροφής: 12-3-2018
Αριθμός μαθητών και καθηγητών που συμμετέχουν: 30 μαθητές και 2 καθηγητές

Ενδεικτικό πρόγραμμα:

1η Ημέρα

08:00 Αναχώρηση από το Σχολείο για τα Ιωάννινα, με ενδιάμεση στάση στα Μετέωρα.
15:00 Άφιξη στα Ιωάννινα και τακτοποίηση στο ξενοδοχείο.

16:00 Έξοδος για γεύμα, ξενάγηση στο κάστρο της πόλης.

18:30 Επιστροφή στο ξενοδοχείο. Ολιγόωρη ανάπαυση.

20:00 Βραδινή έξοδος σε νεανικό κέντρο διασκέδασης – δείπνο.

2η Ημέρα

09:00 Αναχώρηση από το ξενοδοχείο για επίσκεψη στο Μουσικό Σχολείο Ιωαννίνων.
12:00 Αναχώρηση για τα ζαγοροχώρια. Γεύμα στο Μονοδένδρι, επίσκεψη στο φαράγγι του Βίκου.

20:00 Έξοδος για δείπνο.

3η Ημέρα

13:00 Επίσκεψη στο νησάκι της λίμνης και ξενάγηση στο σπίτι του Αλή Πασά και τη Ι. Μ. Φιλανθρωπινών.

19:00 Επίσκεψη στην αγορά της πόλης, δείπνο

4η Ημέρα

10:00 Αναχώρηση από το ξενοδοχείο για το σπήλαιο του Περάματος

13:00 Αναχώρηση για Λαμία με ενδιάμεση στάση στο Μέτσοβο.

20:30 Επιστροφή στη Λαμία.

Τζήμας Νικόλαος