EΠΑΝΑΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΤΡΙΗΜΕΡΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΤΩ ΤΙΘΟΡΕΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Γυμνάσιο Κάτω Τιθορέας
Ταχ. Διεύθυνση: Κάτω Τιθορέα
Τ.Κ.: 35015
Τηλέφωνο: 2234049426

Ε-mail σχολείου : mail@gym-kat-tithor.fth.sch.gr

Το Γυμνάσιο Κάτω Τιθορέας , επαναπροκηρύσσοντας την εκδρομή , δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής  επίσκεψης των μαθητών του σχολείου μας στη Θεσσαλονίκη.

• Προορισμός  :                 Θεσσαλονίκη
  • Διάρκεια: Τρεις (3) ημέρες
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 03/05/2018
    • Ημερομηνία επιστροφής: 05/05/2018
    • Μεταφορικό μέσον: Ένα (1) λεωφορείο μεταφοράς 25 μαθητών και δύο συνοδών καθηγητών, (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ)
    • Κατάλυμα: Ξενοδοχείο τουλάχιστον τριών αστέρων πλησίον του κέντρου της Θεσσαλονίκης, ώστε οι μαθητές να μπορούν να μετακινούνται με τα πόδια, όπου αυτό απαιτείται.Πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στο   προτεινόμενο ξενοδοχείο και στην κατηγορία αυτού.
  • Διαμονή σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.
  • Παροχή ημιδιατροφής.
  • Μετακινήσεις με λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα
  • Επίσκεψη στο ΔΙΟΝ Πιερίας κατά την επιστροφή
  • Επισκέψεις :στον Άγιο Δημήτριο, το Κέντρο “Νόησις”, στο ΚΕΕΛΠΝΟ, στα Κάστρα και άλλες περιηγήσεις στην πόλη
  •  Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:25
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 2
  • Απαιτείται Ασφάλεια Αστικής και Επαγγελματικής Ευθύνης, ως απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής στον διαγωνισμό,  σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  • Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.
  • ΦΠΑ

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο γραφείο της Δ/ντριας του Γυμνασίου Κάτω Τιθορέας ταχυδρομικώς και με συστημένη επιστολή  ή αυτοπροσώπως, το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 21/02/2018 στις 12.00 το μεσημέρι .

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τη Διευθύντρια του σχολείου, δύο  καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

Κατω Τιθορέα, 13/02/2018

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ