Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για πολυήμερη εκδρομή του ΓΕΛ Αταλάντης στη Σλοβενία.

Το ΓΕΛ Αταλάντης δέχεται οικονομικές προσφορές για την πολυήμερη εκδρομή των μαθητών του προγράμματος e-twinning στη Σλοβενία από 26-3-2018 έως 1-4-2018.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1
Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο
Προορισμός: Σλοβενία-Ουγγαρία
Αρ. Μαθητών: 31
Συνοδοί: 3
Ημερομηνία Αναχώρησης: 26 -3 – 2018
Ημερομηνία Επιστροφής: 1-4-2018
1η Ημέρα: Αναχώρηση από τον χώρο του Σχολείου για Νις ή Κρούσεβατς.
2η Ημέρα: Ζάγκρεμπ.
3η Ημέρα: Μούρσκα Σόμποτα (επίσκεψη στο σχολείο) – Βιέννη.
4η Ημέρα: Βιέννη -Βουδαπέστη.
5η Ημέρα: Βουδαπέστη.
6η Ημέρα: Βουδαπέστη- Βελιγράδι.
7η Ημέρα: Βελιγράδι – Αταλάντη.
Γίνεται δεκτή προσφορά με τροποποίηση πόλης διανυκτέρευσης, αν/όπου απαιτείται, για την ομαλότερη διεξαγωγή της εκδρομής.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2

Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο
Προορισμός: Σλοβενία- Κροατία
Αρ. Μαθητών: 31
Συνοδοί: 3
Ημερομηνία Αναχώρησης: 26 -3 – 2018
Ημερομηνία Επιστροφής: 1-4-2018
1η Ημέρα: Αναχώρηση από τον χώρο του Σχολείου για Νις ή Κρούσεβατς.
2η Ημέρα: Ζάγκρεμπ
3η Ημέρα: Μούρσκα Σόμποτα (επίσκεψη στο σχολείο) – Λιουμπλιάνα.
4η Ημέρα: Σπήλαια Ποστόινα – Λίμνες Πλίτβιτσε – Ζαντάρ ή Μπίχατς.
5η Ημέρα: Τρογκίρ – Σπλιτ – Ντουμπρόβνικ.
6η Ημέρα: Ντουμπρόβνικ – Κότορ – Μπούντβα – Δυρράχιο ή Τίρανα .
7η Ημέρα: Δυρράχιο ή Τίρανα – Αταλάντη.
Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και για το κόστος ανά μαθητή.
Απαιτούνται
Διαμονή σε δίκλινα και τρίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους συνοδούς καθηγητές σε ξενοδοχεία κατάλληλα για μαθητές, με πρωινό και ένα γεύμα.
Μεταφορές και περιηγήσεις με το λεωφορείο σύμφωνα με το πρόγραμμα.
Υποχρεωτική Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
Πρόσθετη Ασφαλιστική κάλυψη για κάθε εκδρομέα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής (κάλυψη ατυχήματος, ασθένειας και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη).
Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
Στην προσφορά θα πρέπει να αναγράφεται το συνολικό κόστος της εκπαιδευτικής εκδρομής με ΦΠΑ αλλά και η επιβάρυνση ανά μαθητή και μαθήτρια.
Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο ΓΕΛ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 8-3-2018 στις 12.00 μμ.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ