Γυμνάσιο Στυλίδας -Πρόσκληση υποβολής προσφορών από ταξιδιωτικά γραφεία για διήμερη εκδρομή στο Ναύπλιο.

Γυμνάσιο Στυλίδας
Ταχ. Διεύθυνση: Άρη Βελουχιώτη
Τ.Κ: 33500 Στυλίδα
Τηλέφωνο: 2238022377

Ε-mail σχολείου :  mail@gym-stylid.fth.sch.gr

Το Γυμνάσιο Στυλίδας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διήμερης εκδρομής των μαθητών του σχολείου μας.

Προορισμός :  Ναύπλιο

Ημερομηνία αναχώρησης   :  18/4/2018 και ώρα 8:00π.μ..
Ημερομηνία επιστροφής     :  19/4/2018 και ώρα 20:00.μ.μ.
Μεταφορικό μέσο               : ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:  45
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
Διανυκτέρευση : Μια (01)

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.

Ζητείται προσφορά :

για το συνολικό κόστος της εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή.

για ξενοδοχείο 3***   και άνω (χαρακτηρισμένο επισήμως από τον Ε.Ο.Τ),  για την διανυκτέρευση των μαθητών με πρωινό εντός της πόλης του Ναυπλίου ή σε κοντινή απόσταση εκτός της πόλης. Στην προσφορά θα γίνεται αναφορά στο όνομα και στην κατηγορία του προτεινομένου καταλύματος.  Διαμονή σε τρίκλινα, δίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.

– για την μετακίνηση στον αρχαιολογικό χώρο Επιδαύρου, από και προς την πόλη του Ναυπλίου εφόσον το ξενοδοχείο βρίσκεται μακριά από το κέντρο της πόλης για γεύμα και δείπνο και την επίσκεψη στο Παλαμήδι κατά την αναχώρηση.

Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Πρόγραμμα :

1η Ημέρα:

Αναχώρηση από το σχολείο

Άφιξη στο Ξενοδοχείο με ενδιάμεση στάση

Γεύμα

Επιστροφή στο ξενοδοχείο

Αναχώρηση για Επίδαυρο – Ξενάγηση

Επιστροφή στο Ναύπλιο – Δείπνο και περιήγηση

Επιστροφή στο ξενοδοχείο.

2η Ημέρα

Επίσκεψη στην Ακροναυπλία(Παλαμήδι)

Γεύμα

Αναχώρηση για Στυλίδα με ενδιάμεση στάση

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο Γυμνάσιο Στυλίδας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, και όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail), το αργότερο μέχρι 28/3/2018 ημέρα Τετάρτη και ώρα 12:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.Επίσης υπεύθυνη δήλωση  ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει σύμφωνα με το άρθρο 12 της Αριθμ.33120/ΓΔ4/28-2-2017 Υ.Π. τη Τετάρτη 28/3/2018 και ώρα 13:00.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Στυλίδας

Ανδρεαδάκης Ιωάννης