ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ  ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ                                                                ΡΑΧΕΣ, 24/4/2018 ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ                                                                                                                             Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ                                                    ΠΡΟΣ:                       ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΡΑΧΩΝ                                                                                                                                ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ : ΡΑΧΕΣ                                                                        ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΑ   ΓΡΑΦΕΙΑ    ΤΑΧ. ΚΩΔΙΚΑΣ : 35300
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ : ΚΟΜΙΑΝΟΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ & FAX : 22380-31500
E-mail : mail@gym-rachon.fth.sch.gr

ΘΕΜΑ: «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ».

Το Γυμνάσιο Ραχών δέχεται οικονομικές προσφορές από τουριστικά
(ταξιδιωτικά) γραφεία, για την πραγματοποίηση εκπαιδευτικής εκδρομής των μαθητών του σχολείου.

• Προορισμός: Μετέωρα, Καλαμπάκα , Τρίκαλα
    • Διάρκεια: Μια (1) ημέρα
    • Ημερομηνία αναχώρησης: 11/5/2018
    • Ημερομηνία επιστροφής: 11/5/2018
    • Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο/α (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο      καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).
    • Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν: 85
    • Αριθμός συνοδών καθηγητών: 8
    • Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.

Ζητείται προσφορά τόσο για το συνολικό κόστος της εκδρομής όσο και το κόστος ανά μαθητή.                                                                                                                                                           Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο στο Γυμνάσιο Ραχών ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως το αργότερο μέχρι 28–4-2018.    Για διευκόλυνση μπορεί ο φάκελος να παραδοθεί στην ταχυδρομική θυρίδα του Γυμνασίου Ραχών, στον 4ο όροφο του κτηρίου της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φθιώτιδας (Κύπρου 85).   Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό-τουριστικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, ότι το γραφείο αυτό διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.                                                                                                                           Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από πενταμελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του σχολείου, δύο από τους συνοδούς καθηγητές, εκπρόσωπο των γονέων-κηδεμόνων και εκπρόσωπο του δεκαπενταμελούς συμβουλίου των μαθητών.

ΚΟΜΙΑΝΟΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ