Πρόσκληση κατάθεσης οικονομικής προσφοράς για μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη, μαθητών του ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης, στη Θήβα και Χαλκίδα.

Το 1ο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Αταλάντης, ζητά κατάθεση ενσφράγιστων προσφορών, σύμφωνα με την 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α., ΦΕΚ 681 τ.Β΄/06-03-2017, άρθρο 13, για την πραγματοποίηση μονοήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης στη Θήβα και την Χαλκίδα. Αντικείμενο του διαγωνισμού είναι η ανάδειξη της καλύτερης οικονομικά και ποιοτικά  προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου. Παρακαλούμε να μας αποστείλετε προσφορά, έως την Δευτέρα 7η Μαΐου 2018  και ώρα 13:30. Η μετακίνηση θα πραγματοποιηθεί στις  10 Μαΐου  2018  με τα εξής χαρακτηριστικά:

• Αριθμός μαθητών που προβλέπεται να συμμετέχουν 16 (δέκα έξι)
  • Αριθμός συνοδών καθηγητών: Τρείς (03)
  • Διάρκεια: Μία (01) ημέρα
  • Διανυκτερεύσεις —- (–)
  • Ημερομηνία αναχώρησης: 10/05/2018
  • Ημερομηνία επιστροφής: 10/05/2018
  • Μεταφορικό μέσον: Ένα (01) Λεωφορείο με όλες τις προδιαγραφές (ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ).

Πρόγραμμα μετακινήσεων:

Πέμπτη  10/05/2018 ώρα 08:00 αναχώρηση από το ΕΠΑΛ Αταλάντης και άφιξη στο όμιλο επιχειρήσεων ‘ΗΡΩΝ’ στη Θήβα περίπου 09:15. Ενημέρωση από τους υπεύθυνους της εταιρίας. Ώρα 11:30 Επίσκεψη στην εταιρία ΈΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΛΩΔΙΆ ΑΕ’ και ενημέρωση από τους υπεύθυνους της εταιρίας . Ώρα 14:00 Αναχώρηση για την πόλη της Χαλκίδας για περιήγηση στην γέφυρα και φαγητό.  Αναχώρηση για την Αταλάντη στις 19:00 και  άφιξη στην  Αταλάντη περίπου 21:00.

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης πρόσθετη ασφάλιση μαθητών και συνοδών που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
Ζητείται προσφορά για το συνολικό κόστος της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή (με ΦΠΑ).                                                                                                         Δικαίωμα συμμετοχής:  Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία, που πληρούν τις κατά νόμο προϋποθέσεις για την παροχή της εν λόγω υπηρεσίας.                                                                                                                                   Σύνταξη και υποβολή προσφορών: Οι προσφορές θα υποβληθούν στο 1ο Ημερήσιο Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.) Αταλάντης, σε κλειστό φάκελο,  έως  07 Μαΐου  2018 ώρα 13:30. Μαζί με την προσφορά του,  κάθε ταξιδιωτικό γραφείο και στον ίδιο φάκελο με αυτήν θα καταθέσει απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση, στην οποία θα αναγράφεται ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας και μάλιστα σε ισχύ.    Επίσης έξω από το φάκελο να υπάρχει η ένδειξη ότι πρόκειται για προσφορά της εκπαιδευτικής επίσκεψης  στην Θήβα-Χαλκίδα για τις 10-05-2018.  Όσοι ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος, μπορούν να υποβάλουν τις προσφορές τους με έναν από τους παρακάτω τρόπους: α) προσωπικά ή δια εξουσιοδοτημένου εκπροσώπου στο ενδιαφερόμενο σχολείο, β) με συστημένη ταχυδρομική επιστολή που θα απευθύνεται στο ενδιαφερόμενο σχολείο.

Ταχυδρομική διεύθυνση σχολείου:                                                                               ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ                                                                  Στρατηγού Δουμπιώτη 6α Αταλάντη ΤΚ:35200 (τηλ.: 2233022161 )

Προσφορές  που δεν έχουν παραληφθεί εντός της ορισμένης προθεσμίας με οποιοδήποτε τρόπο, δεν λαμβάνονται υπόψη και επιστρέφονται, χωρίς να αποσφραγισθούν, έστω και αν η καθυστέρηση οφείλεται σε οποιαδήποτε αιτία του ταχυδρομείου, των διανομέων ή των μέσων συγκοινωνίας. Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από το σύλλογο διδασκόντων  εκπαιδευτικών του ΕΠΑ.Λ.  Αταλάντης.