ΘΕΜΑ : Επιλογή προσφοράς ταξιδιωτικού γραφείου για τη μονοήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη της Β’ τάξης στην Νέα Αγχίαλο – Πήλιο – Βόλος στις 9/11/2018

Στη Λαμία σήμερα Δευτέρα 29-10-2018 και ώρα 10:30 και στο γραφείο καθηγητών του 1ου Γενικού Λυκείου Λαμίας, συνήλθε σε συνεδρίαση μετά από πρόσκληση του Διευθυντή κ. Τζανετάκη Παναγιώτη ο Σύλλογος Διδασκόντων προκειμένου να ασχοληθεί με το παραπάνω θέμα.

Τα μέλη αφού έλαβαν υπόψη τους την σχετική νομοθεσία και τις προσφορές των ταξιδιωτικών γραφείων που υποβλήθηκαν  στο 1ο ΓΕΛ Λαμίας από:

1. Υπεραστικό ΚΤΕΛ Φθιώτιδας ΑΕ: Ποσό 657,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για δύο λεωφορεία,
  2. KOLIMENOS TRAVEL: 1190,40 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για δύο λεωφορεία,
  3. KONTOS TRAVEL: 680,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για δύο λεωφορεία συνολικής χωρητικότητας 74 θέσεων,
  4. KARANASIOS TRAVEL: 900,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για δύο λεωφορεία χωρητικότητας 50 θέσεων το καθένα,
  5. Lokris Travel – Περλεπές Νικόλαος :870,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ για δύο λεωφορεία.

Αποφασίζουν ομόφωνα

1. Να απορρίψουν την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου KONTOS TRAVEL επειδή το σύνολο των προσφερόμενων θέσεων των δύο λεωφορείων του είναι 74, ενώ με τη προκήρυξη μας έχουμε ζητήσει δύο λεωφορεία για 77 επιβάτες.
  2. Να επιλέξουν για την πραγματοποίηση της ημερήσιας εκδρομής των μαθητών/μαθητριών της Β τάξης σε Νέα Αγχίαλο – Πήλιο – Βόλο την Παρασκευή 9/11/2018 την προσφορά του Υπεραστικού ΚΤΕΛ Φθιώτιδας ΑΕ, η οποία είναι:657,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ την οποία κρίνουν ως πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης.