Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τετραήμερη εκδρομή της Γ Λυκείου του 1ου ΓΕΛ Λαμίας στην Πάτρα

Το 1ο ΓΕΛ Λαμίας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ’ Λυκείου στην Πάτρα – Ολυμπία.

Προορισμός: Πάτρα – Ολυμπία.

Διάρκεια: 4 ημέρες , τρείς (3) διανυκτερεύσεις

Μεταφορικό μέσο : 2 λεωφορεία των 50 θέσεων – ΟΧΙ διώροφο

Ημερ. αναχώρησης : Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018

Ημερ. επιστροφής: Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018

Αριθμός Μαθητών: 79

Συνοδοί: 5

Διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο εντός της πόλεως Πάτρας.

Στην προσφορά θα πρέπει να συμπεριλαμβάνεται:

1. Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Πρόσθετη ατομική ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθενείας για κάθε εκδρομέα.
  3. Φ.Π.Α και διόδια
  4. Υπεύθυνη Δήλωση, ότι το ταξιδιωτικό γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  5. Προσφορά συνολικού κόστους της εκδρομής και κόστος ανά μαθητή.
  6. Μετάβαση μέσω παλαιάς εθνικής οδού Λαμίας – Πάτρας ( μέσω της γέφυρας Ρίου – Αντιρρίου) κι επιστροφή μέσω της Νέας Εθνικής Οδού Πάτρας – Αθήνας – Λαμίας.
  7. Μετακινήσεις με τα λεωφορεία εντός της ευρύτερης περιοχής της Πάτρας.
  8. Διαμονή σε ένα(1) ξενοδοχείο με πλήρες πρωινό τριών(3) τουλάχιστον αστέρων.

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν στο Διευθυντή του 1ο ΓΕΛ Λαμίας, αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικώς, το αργότερο μέχρι και την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 12:00, σε κλειστό φάκελο με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, και όχι με τηλεομοιοτυπία ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Επιπλέον, σύμφωνα με την παρ. 3α, αρ.1 της υπ’ αριθμ. 15408/2012 (Β΄ 2991) κοινής Υπουργικής Απόφασης: «όπου στην κείμενη νομοθεσία αναφέρεται η άδεια λειτουργίας τουριστικού γραφείου ή το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993, νοείται στο εξής η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου».

Πρόγραμμα εκδρομής

1Η Ημέρα Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018

• 8:00 Λαμία – Στάσεις Ιτέα-Ναύπακτος
  • Άφιξη Πάτρα μέσω της γέφυρας Ρίου – Αντιρρίου– ξενάγηση σε αξιοθέατα της πόλης
  • Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο – Βραδινή έξοδος στη πόλη

2η Ημέρα Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου 2018

• Επίσκεψη στην αρχαία Ολυμπία – μεσημεριανό φαγητό στο Κατάκολο –
  • Επιστροφή στο ξενοδοχείο – Βραδινή έξοδος στη πόλη

3η Ημέρα Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2018

• Επίσκεψη στην Πανεπιστημιούπολη του Ρίου
  • Επίσκεψη στην οινοποιία Αχαΐα Κλάους
  • Επιστροφή στο ξενοδοχείο-Βραδινή έξοδος στην πόλη

4η Ημέρα Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018

• Αναχώρηση από το ξενοδοχείο για επίσκεψη στον Άγιο Ανδρέα
  • Επίσκεψη στο αρχαιολογικό μουσείο της Πάτρας
  • Αναχώρηση για Λαμία μέσω της νέας εθνικής οδού Πάτρας -Κορίνθου-Αθήνας (μέσω Ισθμού Κορίνθου)
  • Στάση για φαγητό στο Ξυλόκαστρο – στάση στον Ισθμό της Κορίνθου.
  • Άφιξη στη Λαμία στο 1ο ΓΕΛ

Τζανετάκης Παναγιώτης