Γυμνάσιο Στυλίδας -Πρόσκληση υποβολής προσφορών από ταξιδιωτικά γραφεία για διήμερη εκδρομή στο Πήλιο.

Γυμνάσιο Στυλίδας
Ταχ. Διεύθυνση: Άρη Βελουχιώτη
Τ.Κ: 33500 Στυλίδα
Τηλέφωνο: 2238022377

Ε-mail σχολείου :  mail@gym-stylid.fth.sch.gr

Το Γυμνάσιο Στυλίδας δέχεται οικονομικές προσφορές από ταξιδιωτικά γραφεία για την πραγματοποίηση διήμερης εκδρομής των μαθητών του σχολείου μας.

Προορισμός :  Πήλιο

Ημερομηνία αναχώρησης   :  13/5/2019 και ώρα 7:30π.μ..
Ημερομηνία επιστροφής     :  14/5/2019 και ώρα 20:00.μ.μ.
Μεταφορικό μέσο               : ένα λεωφορείο (με όλες τις προδιαγραφές – ΚΤΕΟ, δελτίο καταλληλότητας, ζώνες ασφαλείας κλπ.)
Αριθμός μαθητών που συμμετέχουν:  36
Αριθμός συνοδών καθηγητών: 3
Διανυκτέρευση : Μια (01)

Απαιτείται Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και επίσης, πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας με ακριβή περιγραφή του κόστους της.

Ζητείται προσφορά :

για το συνολικό κόστος της εκδρομής και για το κόστος ανά μαθητή.

για ξενοδοχείο 4***   και άνω (χαρακτηρισμένο επισήμως από τον Ε.Ο.Τ),  για την διανυκτέρευση των μαθητών με πρωινό, κατά προτίμηση στην Πορταριά,  εντός οικισμού.  Στην προσφορά θα γίνεται αναφορά στο όνομα και στην κατηγορία του προτεινομένου καταλύματος.  Διαμονή σε τρίκλινα, δίκλινα δωμάτια για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.

Στην προσφορά πρέπει να γίνεται ρητή αναφορά στην ασφάλιση που παρέχεται.

Το πρόγραμμα της εκδρομής είναι ως εξής:

1η ημέρα

7:30                 Αναχώρηση από το Σχολείο

9:45                 Άφιξη στο ΚΕΠ Μακρινίτσας

9:45 – 14: 30   Επίσκεψη στο ΚΕΠ

14:30               Αναχώρηση για Βόλο

14:45 – 16:00  Γεύμα στο Βόλο

16:00                Αναχώρηση για το ξενοδοχείο σε περιοχή του Πηλίου

16:15 – 20:00  Εγκατάσταση στο ξενοδοχείο – ξεκούραση

20:00 – 22:00  Γεύμα στη περιοχή του ξενοδοχείου

23:00               Επιστροφή στο ξενοδοχείο για ύπνο

2η ημέρα

8:00 –  10:00   Αφύπνιση – πρωινό

10:00               Αναχώρηση για Τρίκερι μέσω των χωριών του Πηλίου

13:00 –  14:00  Άφιξη στο Τρίκερι. Επίσκεψη στο ναυπηγείο και στο παραδοσιακό οικισμό

14:00 – 16:00  Γεύμα στο Τρίκερι

16:00              Αναχώρηση για Στυλίδα με στάση

20:00              Άφιξη στη Στυλίδα

Οι οικονομικές προσφορές πρέπει να παραδοθούν σε κλειστό φάκελο, με επισυναπτόμενα τα απαραίτητα δικαιολογητικά σε πρωτότυπη μορφή, στο Γυμνάσιο Στυλίδας ταχυδρομικώς ή αυτοπροσώπως, και όχι με τηλεομοιοτυπία (fax) ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mail), το αργότερο μέχρι 28/3/2019 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12:00.

Με κάθε προσφορά πρέπει να κατατίθεται από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων του άρθρου 3 του Ν. 2160/1993.Επίσης υπεύθυνη δήλωση  ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Επίσης να αναφέρεται το ποσό της προκαταβολής, η δυνατότητα ακύρωσης, και η εγγύηση του ταξιδιωτικού πρακτορείου σε περίπτωση αθέτησης της συμφωνίας.

Η αξιολόγηση και επιλογή της πλέον συμφέρουσας προσφοράς θα γίνει από 5 μελή επιτροπή αποτελούμενη από τον Διευθυντή του Σχολείου, δύο(2) συνοδούς καθηγητές, έναν(1) εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων-κηδεμόνων και ένα(1) μαθητή, την  Πέμπτη  28/3/2019 και ώρα 13:00.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου Στυλίδας

Ανδρεαδάκης Ιωάννης